Autor Wątek: Aktywacja kamery cofania  (Przeczytany 665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karol691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Aktywacja kamery cofania
« dnia: 05 Maj 2021, 18:40:27 »
Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie kamery cofania. Czy jest możliwość sprawdzenia w i30 czy kamera cofania jest w jakiś sposób aktywowana w aucie? Problem polega na tym, że po wbiciu biegu wstecznego na stacji multimedialnej nie pojawia się obraz z kamery, nawet czarne tło. Kamera jak i stacja multimedialna jest oryginalna i czujniki parkowania działają bez zarzutu. Dodam, że taka rzecz dzieje się odkąd posiadam auto i niestety nie wiem jak wcześniej ona działała. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzieć i porady.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Aktywacja kamery cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2021, 00:02:18 »
Kamery się chyba nie aktywuje, ma po prostu działać. Są oczywiście 3 możliwości:
- uszkodzone radio (nie wysyła zasilania do kamery, chyba fabryczna kamera jest zasilana z radia)
- uszkodzona kamera (ale wtedy coś by się zmianiało w radiu po wrzuceniu wstecznego, a jak piszesz nie dzieje się nic)
- uszkodzone kable "po drodze".
Jeżeli ktoś dysponuje schematem kostki do radia i by udostępnił, to trzeba by na tej podstawie sprawdzić na odpowiednim pinie (tym zasilającym kamerę) w gnieździe z tyłu radia napięcie miernikiem elektrycznym. 

Offline karol691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Aktywacja kamery cofania
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2021, 16:46:14 »
Jak wrzucę bieg wsteczny to słychać tylko takie "piknięcie", ale chyba jest to włączenie czujników cofania. Zanim kupię drugą kamerę wolałbym jednak sprawdzić czy aby na pewno to kamera jest uszkodzona. Czytałem na innych forach, że ogólnie kamery w Hyundai i KIA mają tendencję do uszkodzenia sie przez dostanie się wilgoci do elektroniki :/

Jeżeli chodzi o radio to czasami mam tak, że podczas jazdy wyświetlacz przestaje reagować na dotyk. Tak jakby miało zbyt wysoką temperaturę albo coś takiego, bo po zostawieniu auta na kilkanaście minut, dotyk działa bez zarzutu. Mimo to radio normalnie odbiera i mogę przełączać guzikami na media czy nawigacje. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z kamerą.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2021, 16:52:14 przez karol691 »