Autor Wątek: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170  (Przeczytany 1172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« dnia: 06 Maj 2021, 13:20:02 »
Cześć Koledzy,

Zauważyłem że słabo odbiera mi radio w aucie. Jak dotknę anteny to odbiera super.
Moje pytanie - czy jest i jak jest to gdzie się znajduje wzmacniacz antenowy? W podsufitce?

Zamówiłem antenę 40cm za parę złotych,zobaczymy czy pomoże.


Btw - jest jakaś aktualizacja na to radyjko? Może ona coś zdziała.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2021, 07:37:46 »
Wzmacniacz-płytka znajduje się w podstawie anteny (przynajmniej u mnie tak było i też miałem radio bez bluetooth). Właśnie mi padł ten wzmacniacz. Kupiłem antenę, ale okazało się, że jej podstawa jest za mała i nie zakrywa w całości otworu dachowego. Dlatego postanowiłem użyć podstawy fabrycznej, więc odłączyłem ten wzmacniacz wbudowany w podstawę (fabryczny) i do nowo założonej anteny typu bat (bo okazało się, że odbiera lepiej od fabrycznej) bezpośrednio podłączyłem nowy wzmacniacz zintegrowany z kablem, który był w zestawie z tą nową anteną. Kabel musiałem oczywiście doprowadzić z podsufitki do radia.
Jeżeli nie chce się prowadzić kabla przez pół samochodu, można ewentualnie pokombinować z przejściówkami. Oryginalną anteną nie ma się co interesować, bo jest przeciętna, a w ASO jak zawsze chcą za nią jakieś kosmiczne pieniądze (gdzie indziej nie za bardzo można kupić).

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2021, 07:52:21 »
Tak też myślałem że to będzie ten wzmacniacz.... Zasięg radia jest mocno przeciętny,pokbinuje wg Twoich rad. Dzięki!

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2021, 10:31:14 »
A podpowiedz jak wykręcić tą podstawe?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2021, 16:19:35 »
Trzeba zdjąć podsufitkę od tyłu (na pewno trzeba zdjąć 4 klipsy mocujące na saym końcu podsufitki). Jak odchylisz podsufitkę, powinno być widać śrubę mocującą podstawę. Najlepiej nakrętkę odkręcić kluczem nasadowym grzechotkowym. Niestety nie pamiętam rozmiaru, więc musisz sprawdzić sam, ale nie jest całkiem mała chyba powyżej 10.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2021, 21:14:16 »
Idealnie Twoj opis pasował do wykonanej czynności :) klucz 19.

Płytka skorodowana,raczej nie do uratowania....czy ta podstawa w kombi jest taka sama?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2021, 00:06:16 »
Znaczy się ja mam kombii, ale nie wiem jak z płytką. Podejrzewam, że wszędzie były te same. Nie sądzę, żeby się tak rozdrabniali. Inna to pewnie jest, jak było auto z oryginalną nawigacją, gdzie być może również zintegrowana była antena z GPS. Ja się akurat nie bawiłem w oryginał, tylko zmieniłem na zestaw antena + wzmacniacz + cały przewód z polskiej firmy Unicon i odbiera to lepiej fale niż fabryczne.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2021, 11:45:59 »
I masz spokój...mnie przeraża ciagniecie przewodu do radia dlatego zamowilem za 100zl z kombi takie cos.

Nie rozumiem - to wyglada na mega szczelne,skad tam taka zgnilizna

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2021, 21:40:05 »
wystarczy małe pęknięcie uszczelki + myjka ciśnieniowa i wilgoć się dostanie. tak z ciekawości możesz podesłać zdjęcie tej skorodowanej płytki?

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2021, 18:05:26 »
Wymienilem na uzywke za 100zl i radio super gra :D

Zalaczylem zdjęcie ale płytka już po myciu jest. Jak widać jedna śrubka gdzie masa była jest rozwiercona bo się nie dało jej odkręcić.

Myśle ze to przez odkręcanie anteny na myjni automatycznej...

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2021, 21:47:18 »
Myjnia automatyczna wrogiem każdego dbającego o pojazd. Ja tam nie zabieram nawet tego strucelka z awatara.

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwiec 2021, 00:16:05 »
Nie wygląda źle po umyciu, widać ze jest parę utlenionych spoin, pewnie dałoby się odratować.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Słaby zasięg radia - wersja bez bluetooth 96170
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec 2021, 08:10:58 »
Z dołu idzie taka blaszka miedziana która podaje zasilanie. Była tak skorodowana że pękła....Na nowej stopce zakleiłem silikonem otwory na śruby nawet, w razie w


Ja już na taką myjnie nie pojadę :D dwa razy byłem i o dwa razy za dużo.