Autor Wątek: Bezprzewodowy Android Auto i30  (Przeczytany 16287 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline dsider

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Luty 2024, 18:57:14 »
A u mnie działa wszystko bezprzewodowo i android auto co widać  i apple carplay  na  moim iphonie ! 
Warto byłoby uzupełnić informację o model tego radia i stopień komplikacji podmianki...

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Kwiecień 2024, 09:51:44 »
A u mnie działa wszystko bezprzewodowo
Czy działa ci DAB na tym radiu? To radio nieoryginalne. Tak?

Offline chris2807

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Kwiecień 2024, 21:43:26 »
i30, rocznik 2020 po lifcie, radio 8 cali bez navi, wersja oprogramowania PDe_PE.EUR.D2V.001.001.200320 - mogę wejść w Dealer Mode, mogę wejść w tryb Engineering Mode (All in One Version), gdzie włączyłem bezprzewodowy android auto, ale nie mogę wejść w Engineering Mode (CTS Test, ADB Connect Type, Android Setting, All Applications), aby instalować dowolne aplikacje. Próbowałem w ten sposób:
1.   Press the Setup button or choose All menus -> Settings
2.   Choose Screensaver
3.   Tap below Digital – Analogue – None options from left to right and back 7 times in total (tap below Digital, Analogue, None, Analogue, Digital, Analogue, None)
4.   Password is the current time or 2400
5.   Choose Send
W jaki sposób mogę wejść w ten tryb? W mojej wersji oprogramowania ekran wygaszacza ekranu wygląda inaczej niż we wcześniejszych wersjach i pewnie stąd ten problem, bo w ww. instrukcji należy uderzać pod obrazkami, których nie mam. A może jest inny (działający) sposób na uruchomienie Engineering Mode (CTS Test, ADB Connect Type, Android Setting, All Applications?

Offline chris2807

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Maj 2024, 11:42:02 »
Po lekturze wątków na forum XDA wnioskuję, że wejście w tryb Engineering Mode (All Applications) jest możliwe tylko w radiach LG. i30 po lifcie posiadają Mobis multimedia i jedynym sposobem jest sflashowanie radia.

Offline chris2807

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Maj 2024, 10:55:51 »
Jeszcze mam pytanie do użytkowników posiadających radio 10,25'' po lifcie. W tych radiach nie dało się włączyć bezprzewodowe Android Auto. Czy na dzień dzisiejszy coś się w tej kwestii zmieniło? Może po aktualizacji oprogramowania da się już uruchomić bezprzewodowe AA? Myślę o wymianie radia na 10 calowe stąd moje pytanie.

Offline michaelx07

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lipiec 2024, 12:37:53 »
Witam. Mamy I30 2022 1.0 t-gdi. Zaktualizowałem  system multimedialny do "najnowszej" wersji ze strony Hyundaia (aktualizacja z październik 2023). Według tej aktualizacji miał działać bezprzewodowo Android Auto. Za Chiny Ludowe nie mogę tego ustawić dalej. Ktoś podpowie? Telefon Samsuns S23 Ultra.

Offline dsider

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lipiec 2024, 12:34:08 »
Zaktualizowałem  system multimedialny do "najnowszej" wersji ze strony Hyundaia (aktualizacja z październik 2023). Według tej aktualizacji miał działać bezprzewodowo Android Auto
Mógłbyś podać link do tej strony?
domniemuję też, iż stacja multimedialna jest 10"

Offline mrluck

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Bezprzewodowy Android Auto i30
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sierpień 2024, 11:08:49 »
Jeśli chodzi o opisy aktualizacji na stronie Hyundaia to trzeba nauczyć się je czytać, bo jest on zbiorczy dla wszystkich samochodów, ale "małym druczkiem" przy screenshotach jest dopiero napisane dla jakich nawigacji dany punkt wchodzi. Właśnie przez to wielu ludzi się napaliło na bezprzewodowy AA (na niektórych "poważnych" portalach nawet wychwalali Hyundaia, że wprowadza bezprzewodowego AA w 10 letnich samochodach), a w praktyce to w ramach aktualizacji doszedł tylko w Konie z 2024 roku.

Odpowiadając na pytanie. Mam i30 rocznik 2023 z nawigacją Gen5W (10,25 cala) i bezprzewodowego AA jak nie było tak dalej nie ma (nawet po aktualizacji z sierpnia 2024).
Zamiast więc czekać na Godota po prostu kupiłem sobie adapter Motorola MA1 i działa on bezproblemowo.