Autor Wątek: [Santa Fe CM] Sterowanie radiem z kierownicy.  (Przeczytany 730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JimmyX

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Sterowanie radiem z kierownicy.
« dnia: 07 Kwiecień 2021, 18:52:56 »
Cześć.
Mam santka z pełną poduszką bez przycisków. Radio 2 din Kenwood założone oryginalnie przy zakupie. Zastanawiam się jak ugryźć przeróbkę kierownicy tak, żeby można było sterować choćby głośnością. Oczywiście wiem że trzeba kupić kierownice poduszkę i przyciski. Pytanie jak to jest z podpięciem, czy wiązki są poprowadzone gdzieś w okolice poduchy czy trzeba pół auta rozebrać? Czy ktoś coś podobnego robił? Na własną rękę czy lepiej w salonie? A może dobry elektromechanik?
Rozważam też wymianę na radio 2 din z androidem, czy z tym radiem jest szansa że wszystko będzie działać? Może jakiś uniwersalny zestaw do obsługi radia ktoś montował?

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Sterowanie radiem z kierownicy.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2021, 21:42:52 »
Witam.
Tu jest troche w temacie, który cię interesuje http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,6165.msg59500.html#msg59500.
W moim aucie była wymieniana kierownica bo oryginalnie była bez sterowania radiem. Wszystko dział. Z tym że wymianę dokonał poprzedni właściciel.
Pozdrawiam

Offline JimmyX

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Sterowanie radiem z kierownicy.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień 2021, 23:39:59 »
Dzięki za odpowiedź. Coś się wyjaśniło. Dopytam w ASO czy jest opcja sterowania fabrycznymi przyciskami radiem z androidem. Zdecydowałem że wymienię radio bo tu nawet bt nie mam więc nie podłączę telefonu a navi bez możliwości aktualizacji.

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Sterowanie radiem z kierownicy.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2021, 09:40:46 »
Jak będziesz wymieniał radio fabryczne na 2din to trzeba jeszcze, przerobić ramkę.
Tu w linku jest o co chodzi. http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=2012&osCsid=1

Offline JimmyX

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Sterowanie radiem z kierownicy.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień 2021, 17:29:14 »
Właśnie mam już 2 din montowany fabrycznie. Jakiś Kenwood ale stary, pierwszy właściciel zapłacił 4 tysiaki za niego. I to też mnie zastanawia czy każdy 2 din ma dokładnie taki sam rozmiar. Sprawdzę u siebie wymiary jak tylko odbiorę auto od mechanika 🙂