Autor Wątek: Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe  (Przeczytany 665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe
« dnia: 07 Czerwiec 2021, 10:18:19 »
Jakie u Was jest napięcie w zapalniczce/gnieździe lampek sufitowych?
Zgłaszałem ASO, że sufitowe migoczą (co jest widoczne jak jest oczywiście ciemno na zewnątrz) ale olali bo w momencie zgłaszania wada nie występowała i nie chciało im się nawet tego sprawdzać.

Napięcie zmierzone w gnieździe zapalniczki/gniazdach żarówek sufitowych waha się od 14,1 do 14,3V (podczas pomiaru jest zmienne w czasie, nie jest to wartość stała).

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2021, 13:27:44 »
A po wyłączeniu silnika będzie bliżej 12V. To wahanie napięcia w tak małym zakresie jest normalne, bo alternator nie ładuje tak samo cały czas.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1456
Odp: Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2021, 15:22:46 »
Pewnie w ASO serwisanci mieli polewkę z klienta składającego usterkę bo mu napięcie skacze ;D

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2021, 16:17:52 »
Pewnie w ASO serwisanci mieli polewkę z klienta składającego usterkę bo mu napięcie skacze ;D

Otóż nie - zgłaszałem, że lampka migocze co nie jest wg mnie standardowym działaniem - nie zrobili z tym nic poza sprawdzeniem napięcia na akumulatorze (ale wydruku ani niczego po naprawie nie dali) - stwierdzili, że wada nie występuje.

Narzekałem też na zawieszającą się stację multimedialną ale też nie stwierdzono wady w chwili przyjęcia a kto wie - może obie usterki (umówmy się - nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie ale do cholery auto jest na gwarancji) są powiązane?

Pomiary napięcia są moją inicjatywą bo z jakiegoś powodu te lampki migoczą (wszystkie 3).
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2021, 16:20:21 przez taki--jeden »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec 2021, 05:45:04 »
A nie dałeś tam chińskich diodek?

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Napięcie w zapalniczce, migające światła sufitowe
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwiec 2021, 06:57:58 »
A nie dałeś tam chińskich diodek?

Nie, koreańskich tez nie:)