Autor Wątek: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym  (Przeczytany 4507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwiecień 2021, 11:38:23 »
To wie ktoś czy jest zawór tam jakiś zwrotny gdzie szukać przyczyny?

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwiecień 2021, 12:06:39 »
Byłem u mechanika i powiedział żeby się tym nie martwić jeśli kontrolka gaśnie gdyby nie gasła to jest problem

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1460
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień 2021, 21:05:52 »
Tak jak pisałem w silnikach jtd taki symptom oznacza przyszłą awarię. Tu albo jest to pierdułka typu wadliwy czujnik, wadliwy zawór zwrotny filtra bo takie coś występuje jak filtr oleju jest pusty lub coś poważniejszego w przyszłości.
Ja też myślałem, że kontrolka to zabezpieczenie dobre. Ale raz jechałem seatem w zimę i przez zmarznięta odmę wywaliło olej  podczas jazdy na silnik. Kontrolka się zapaliła dopiera jak nie było już oleju i silnik zaczął dziwnie chodzić.
Chodzi o to by uniknąć ewentualnego wywalenia bokiem korbowodu bo w tych silnikach się to zdarza.

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień 2021, 07:23:38 »
A gdzie znajduje się zawór zwrotny oleju i jak go zdiagnozować

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Kwiecień 2021, 15:28:55 »
Zawory zwrotne na pewno są w filtrach metalowych puszkowych.  Tu jak tako na schemacie smarowania nie widzę owego zaworu. Nie mam pojęcia co jest odpowiedzialne za utrzymanie oleju w górze..... Ręce opadają.... Autoryzowany serwis też dużo nie wiem bo byłem. Po niedzieli będę ściągał misę to powiem co i jak, może smok  zatkany lub pęknięty.... Sam już nie wiem....

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Kwiecień 2021, 17:01:32 »
Ok daj znać PROSZĘ co odkryjesz

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Kwiecień 2021, 07:33:21 »
I jak tam kolego odnośnie tej kontrolki oleju. Co widziałeś po ściągnięciu miski olejowej  JAKIEŚ WNIOSKI?

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Kwiecień 2021, 13:17:19 »
Jutro mam chwilę czasu także podzielę się wnioskami wieczorem :)

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Kwiecień 2021, 15:40:25 »
Witam. Po zabiegu.... Misa zdjęta. Smok czysty uszczelka smoka wieniona profilaktycznie, zaworek od pompy wyczyszczony. Wszystko złożone. Zalane świeżym olejejm. Filtr oleju wymieniony 3 raz w tym miesiącu...... I finał dalej to samo. Wcześniej wymieniłem czujnik ciśnienia oleju, obudowę filtra oleju bo tak poradzili w autoryzowanym serwisie.... I dalej jak auto jest zimne lub postoi z 20 min to kontrolka ciśnienia świeci te 3 sekundy po odpaleniu. Jedyne co mogę jeszcze zrobić to wymienić cała pompę oleju .... Panewki w dobrym stanie spód silnika obejrzany. No nie wierzę żeby przy przebiegu niecałe 200 tys oczywiście realne auto od nowości w rodzinie silnik dostał aż takich luzów. Naprawdę nikt nic nie poradzi?   

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Kwiecień 2021, 16:15:39 »
Byłem z tym też u mechanika i mówił mi że silnik nie dokonać chodzi na sucho bez olej zawsze tam coś jest. I w sumie też nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Kurde w polu Insignia też jest taki problem ale tam jest uszczelka smoka która trzeba wymieniać co jakiś czas.

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień 2021, 16:13:54 »
RBODEK  i jak robiłeś coś? Dzisiaj jeszcze mierzyłem ciśnienie oleju i tak jak świeci kontrolka tak ciśnienia nie ma parę sekund. Na pewno to nie jest zdrowe dla silnika...

Offline Rbodek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Kwiecień 2021, 16:52:26 »
Ok ale jak ciśnienie dojdzie to kontrolka gaśnie czyli pompa ok w takim razie ja stawiam na jakiś zawór zwrotny oleju a może jest on koło pompy tylko że nie mam żadnej książki napraw aby to sprawdzić

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwiecień 2021, 17:32:25 »
Koło pompy jest zawór przelewowy. On ma za zadanie jak pompa robi zbyt wielkie ciśnienie poscic je do misy... Jest opcja jakby się zacioł w pozycji otwartej... Ale ten zawór zrobiłem tzn wypolerowałem papierem ściernym tłoczek fajnie chodzi.... Raczej to nie on.... Na schemacie smarowanie nie widzie zaworu zwrotnego.... Wydaje się że takowego poprostu nie ma..... Ciężko o kogoś kto się zna dobrze na crdi.... Nawet w autoryzowanym serwisie kazali mi wymień c obudowę filtra ze tam ten zawór zwrotny niby jest.... A nie ma na pewno... Nikogo nie ma na forum z rzetelna wiedzą?

Offline Mariusz12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Kwiecień 2021, 18:40:44 »
Nikt z was nie ma i40 z silnikiem 1.7 crdi?? Podstawowego silnika tego modelu na forum marki? Spotkalem kilka filmików na necie że ta kontrolka na zimnym faktycznie gasnie po 2 sekundach oraz inne filmiki gdzie gasnie od razu, jest w tym jakąś zależność? Może w odmianach 136 konnych jest inaczej w 115 inaczej?

Offline Blue ix35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Świeci kontrolka ciśnienia oleju kilka sekund po odpaleniu na zimnym
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Kwiecień 2021, 21:02:19 »
Hei co prawda nie i40 ale silnik ten i gasnie odrazu zadnego swiecenia jak juz odpali a nawet jak jeszcze nie odpali ale dobrze zakreci przebieg 187, uszczelki  filtra oleju wymieniles wszystkie, usunales stare czy moze przez przypadek zostala ktoras a Ty zalozyles nowa i chwilowo cisnienie ucieka dopoki sie nie wypelni olejem ...tak tylko gdybam ( z doswiadczenia wiem ze mozna taki blad popelnic i cisnienia nie bedzie- inny pojazd tez diesel)  Daj znac jak ogarniesz temat. Powodzenia zycze i uporania sie z problemem bo to nic zabawnego taka kontrolka. Ponizej rys. a i strona warta zachowania   8)
https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=Hyundai&ssd=%24%2AKwF5TVxyLQEDJxoAJXZ1WSE1FRIMfXJ_fmxqXyYjKQx9fnx4AAAAAPZtWxA%24&vid=6417&cid=&uid=130729&q=
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2021, 21:11:51 przez Blue ix35 »