Autor Wątek: Problem komunikacji z kamerą.  (Przeczytany 597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szary

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Problem komunikacji z kamerą.
« dnia: 01 Marzec 2021, 19:14:27 »
Witam, kilka miesięcy temu pojawił mi się błąd kamery skutkujący wyłączeniem systemów ABS, ESP i  AEB. Problem pojawia się zazwyczaj kilka sekund po odpaleniu silnika. Czy miał ktoś z Państwa podobną sytuację?

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Problem komunikacji z kamerą.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2021, 19:26:24 »
Masz komunikat że wszystkie te systemy są wyłączone? Szybę myjesz? Kamera nie jest zaparowana, niby między szybą a kamerą jest uszczelka ale to Hyundai wszystko jest możliwe :)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Problem komunikacji z kamerą.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2021, 19:41:28 »
Miałem podobnie - kamera wywalała błąd i przez to nie działały systemy zależne od obrazu z kamery.
Musisz mieć czystą przednią szybę i najlepiej, żeby nic nie świeciło mocnym światłem w kamerę. Może masz w garażu silne światło albo odpalasz autko skierowane na wschód lub zachód słońca? Albo parkujesz pod lampą na ulicy?

Czy błąd po jakimś czasie znika?

Już dawno temu Hyundai miał aktualizacje kamery, bo wywalała błąd od silnego światła słonecznego (wschód, zachód słońca) - może trzeba zaktualizować soft.

Offline Szary

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem komunikacji z kamerą.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2021, 19:58:13 »
Raz miałem podobną sytuację w lecie, po umyciu auta problem zniknął. Od kilku miesięcy nawet pucowanie szyby nie pomaga. Problem jest niezależny od warunków, pojawia się po każdym uruchomieniu silnika.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Problem komunikacji z kamerą.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2021, 20:12:57 »
Pliki pomocy
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2021, 20:14:58 przez malerikula »