Autor Wątek: problem składane lusterka  (Przeczytany 691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ew1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
problem składane lusterka
« dnia: 25 Luty 2021, 21:10:08 »
Witam wszystkich. Jak w temacie. Od okresu jesiennego poprzez zimowy pojawił się problem z lusterkami zewnętrznymi a mianowicie przy zamykaniu samochodu lusterka przestały się składać. W czasie przeglądu serwisowego zgłosiłem problem ze składaniem lusterek w czasie zamykania auta. Po sprawdzeniu serwis przekazał mi informację że padły zębatki w mechanizmie w lusterkach i dla tego nie składają się. kupiłem nowe lusterka po zamontowaniu problem nadal ten sam. Sprawdziłem mechanizmy starych lusterek podłączając bezpośrednio do kostki lusterka zasilanie 12V i o dziwo wszystko pracuje poprawnie nic nie zgrzyta tzn. lusterka składają się i rozkładają. Wiec zakup nowych lusterek był bezpodstawny. Nie wiem co może być przyczyną takiej sytuacji czy jest jakieś zabezpieczenie przeciążeniowe które blokuje prawidłową pracę lusterek. Czy w przycisku składania lusterek jest jakiś układ sprawdzający pobór prądu i ten nie pozwala na złożenie lusterek. Wszystkich którzy mogą pomoc proszę o pomoc lub jakieś sugestie gdzie może leżeć przyczyna takiej sytuacji.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: problem składane lusterka
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2021, 06:33:02 »
Będziesz na przyszłość wiedział, żeby zimą lusterek nie składać. :-)

Ja w ogóle składam sporadycznie (kiedy rzeczywiście trzeba), a nie za każdym razem.

Offline ew1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: problem składane lusterka
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2021, 18:42:38 »
Wiem że lusterek zimą nie powinno się składać ale oryginalnie one zamykają się wraz z zamknięciem samochodu nie mam możliwości wyłączenia tej opcji, chyba że jest na to sposób o którym nie wiem. Przycisk wciśnięty składanie lusterek przycisk w górze rozkłada lusterka. A po zamknięciu auta i tak próbuje składać lusterka tylko parę cm. Po uruchomieniu auta delikatnie silniczki lusterek próbują  się rozłożyć. A porady tego typu trzeba było ich nie składać za każdym razem nie są pomocne. Ale mimo wszystko dziękuję za radę.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: problem składane lusterka
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2021, 07:27:36 »
Bardzo wątpię, żeby się tego nie dało zmienić tzw. interfejsem. Po zakupie kolejnego auta to powinien być kolejny obowiązkowy zakup.

Offline ew1981

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: problem składane lusterka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec 2021, 01:11:20 »
zamykam temat problem rozwiązany padł moduł automatycznego składania lusterek.