Autor Wątek: Śnieg pod tylną klapą  (Przeczytany 749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Śnieg pod tylną klapą
« dnia: 12 Luty 2021, 17:29:17 »
Cześć,
czy u was też zbiera się śnieg przy zawiasach klapy bagażnika? Nie ma przy dachu żadnej uszczelki, więc pada sobie od góry w szczelinę między dachem a klapą bagażnika. Zbiera się przy zawiasach i w miejscu gdzie kable przechodzą do klapy. Śnieg skrzypi potem przy otwieraniu klapy. Czy tak powinno być?

Jak nasypie naprawdę dużo, to klapy nie będzie się dało otworzyć. A jak się trochę stopi i zamarznie, to przy otwieraniu klapy oba pęki kabli w gumowych rurkach zostaną rozerwane. Macie tam jakąś uszczelkę, czy też macie tam śnieg?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 280
Odp: Śnieg pod tylną klapą
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2021, 17:51:16 »
Ja garażuję samochód ale mam taką samą szczelinę bez żadnej uszczelki.

Dodanie jakiejś uszczelki, przyklejenie jej do spodniej krawędzi w górnej części klapy bagażnika to całkiem niezły pomysł. Może coś takiego się sprawdzi:

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Śnieg pod tylną klapą
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2021, 18:07:29 »
Na filmiku jest pomarańczowy piankowy długi wałek, który jest wciągany do wnętrza istniejącej uszczelki. To nie to.

Tu raczej musi sprawdzić się coś, co odstaje i zasłania szczelinę. Nie kojarzy ktoś, czy są takie uszczelki motoryzacyjne, czy muszę szukać odpowiedniej uszczelki np. do kabiny prysznicowej?  Głupio w nowym samochodzie uciekać się do takich rozwiązań, ale zaspa w szczelinie się tego domaga.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2021, 18:11:59 przez abrax »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 280
Odp: Śnieg pod tylną klapą
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2021, 18:25:09 »
Przepraszam, pomyłka, wkleiłem nie ten link, co chciałem - tu poprawny:
Chodzi o uszczelkę, którą gość prezentuje przy bagażniku, od 3:05

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Śnieg pod tylną klapą
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2021, 17:25:58 »
Nie ma przy dachu żadnej uszczelki, więc pada sobie od góry w szczelinę między dachem a klapą bagażnika. [...] Czy tak powinno być?

Tak. Tam nigdy nie ma uszczelki, bo inaczej nie będą schły śmieci, które wpadają między klapę a karoserię.

W aucie niegarażowanym wcale nie używam bagażnika w czasie takiej pogody jak teraz. :-)
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2021, 17:28:08 przez weuek »