Autor Wątek: Błąd abs i Esp off  (Przeczytany 1487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strzalon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Błąd abs i Esp off
« dnia: 27 Lipiec 2021, 17:01:42 »
Witam . Prześledzielem sporo podobnych tematów i nie znalazłem odpowiedzi. A mój mechanik rozklada ręce.🤷‍♂️ otóż problem jest taki ze nie raz na asfalcie załącza się abs. Powyżej 100km wywała na szafie abs i esp off, oraz miga kontrolka napędów. Miał ktos podobny problem ? Będę wdzięczny, a pomoc i naprowadzeniu na usterkę. Pozdrawiam.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Odp: Błąd abs i Esp off
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2021, 18:06:43 »
Miał ktos podobny problem ?

Mam, co jakiś czas zapalają się u mnie te kontrolki i trzepie pedałem na suchym asfalcie przy normalnym hamowaniu aby zwolnić. Wg mnie któryś pierścień ABSu (zapewne pęknięty) w jednym z kół albo czujnik. Jak mechanik rozkłada ręce przy takich sprawach, to go zwyczajnie zmień, bo to nie jest mechanik a garażowy klepacz.
Już pół roku się za to zabieram i nie mogę wygospodarować chwili czasu ;(

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Błąd abs i Esp off
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec 2021, 20:35:51 »
Miałem takie objawy w Santa Fe SM. Przyczyną był pęknięty pierścień ABS. Wymiana rozwiązała problem.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Odp: Błąd abs i Esp off
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec 2021, 21:56:16 »
Czy czasem kontrolka nie zapala się po naciśnięciu hamulca? Miałem to samo w Tucsonie, problemem był czujnik światła stop przy pedale hamulca. Nie
Musi być to, ale warto sprawdzić czy stop się normalnie zapala.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: Błąd abs i Esp off
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Październik 2021, 20:39:00 »
Drodzy koledzy zawsze trzeba sprawdzić błędy diagnostyką jeśli nie ma błędów to trzeba zrobić jazdę z monitorem parametrów i wyjdzie co jest nie tak.