Autor Wątek: Santa FE SM Reduktory  (Przeczytany 1168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kakak7

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Santa FE SM Reduktory
« dnia: 20 Luty 2021, 08:14:59 »
Witajcie, czy dysponuje ktoś wiedzą czym różnią się reduktory (przystawki) do Santa FE? Gdyż w necie jest kilka wersji, a wizualnie na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo (chodzi o reduktory z oznaczeniami A/T i M/T, chyba że są jeszcze inne :D ) interesuje mnie, czy różnią się stosunkiem momentu przód/tył, oraz co ważniejsze czy różnią się przełożeniami?

Offline brave

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Santa FE SM Reduktory
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2021, 10:31:34 »
kakak7 i jak dowiedziałeś się czym one się różnią? bo aktualnie tez sie nad tym zastanawiam bo mój reduktor trochę wyje i cieknie z niego a nie idzie odczytać z naklejki jaki był oryginalnie.

Offline kakak7

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Santa FE SM Reduktory
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2021, 13:05:09 »
Niestety nic nie wiem, internet też ubogi w wiedzę

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Santa FE SM Reduktory
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2021, 16:35:41 »
Jak się nie mylę to jeden jest do automatycznej skrzyni drugi do manualnej Was niech jeszcze zainteresuje czy jest do silnika 125km czy do 113km albo jak niektórzy podają 112km bp przełożenia maja inne.

Offline kakak7

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Santa FE SM Reduktory
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2021, 10:23:18 »
O to to, poruszyłeś ważną kwestię, przełożenia. Na tym mi najbardziej zależy. Chciałbym wiedzieć który reduktor ma najwolniejsze przełożenie główne, gdyż chciałbym zmniejszyć prędkość, ale zyskać na momencie obrotowym. Używam auta do pracy, głównie w lesie i nie potrzebne mi prędkości powyżej 80-90km/h, ale za to przydałby się większy moment, szczególnie na niskich biegach. Ehhh żeby tylko santek miał reduktor z biegami szosowe/terenowe to byłby idealny do pracy i na wyjazdy  :P

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Santa FE SM Reduktory
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2021, 22:02:49 »
Santa Fe nie posiada prawdziwego reduktora jest to tylko przekładnia kontowa podająca napęd na tylna oś. Przełożenia są prawdopodobnie z naciskiem prawdopodobnie róże pomiędzy silnikami 113km a 125km ale tego to powinieneś się dowiedzieć od kogoś kto regeneruje te pseudo reduktory jeżeli będzie chciał udzielić takiej informacji. To jazdy w takim terenie należało kupić samochód z prawdziwym reduktorem. Pozdrawiam.