Autor Wątek: Filtr paliwa do silnika CRDi jakiej firmy polecacie  (Przeczytany 1087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cinekxpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Filtr paliwa do silnika CRDi jakiej firmy polecacie
« dnia: 29 Styczeń 2022, 18:35:55 »
Cześć

Chciałbym was zapytać z waszego doświadczenia jakich marek filtry paliwa polecacie do silników Crdi ?

Od niecałego roku posiadam i30 i czeka mnie za niedługo wymiana filtra a widzę  przestrzał cenowy filtrów do crdi na allegro od 20zł do 200zł

Mechanicy polecają mi Manna lub bosch.

A może coś innego macie sprawdzonego co nie zrujnuje budżetu. bo płacić 200zł za filtr paliwa do 1.4 crdi to jednak przesada chyba.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Filtr paliwa do silnika CRDi jakiej firmy polecacie
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2022, 19:36:04 »
Tylko te dwie marki nic innego, a kupisz co będziesz chciał nie będę się rozpisywał co swojego czasu dowiedziałem na temat znanej marki na polskim rynku, że są dwa standardy na Europę tzw. zachodnią i wschodnią.

Offline cinekxpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Filtr paliwa do silnika CRDi jakiej firmy polecacie
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2022, 20:13:15 »
nie będę się rozpisywał co swojego czasu dowiedziałem na temat znanej marki na polskim rynku, że są dwa standardy na Europę tzw. zachodnią i wschodnią.

Ciekawe , może chociaż podasz nazwę producenta o którego chodzi

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Filtr paliwa do silnika CRDi jakiej firmy polecacie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2022, 13:44:48 »
Ze swojego doświadczenia poradzę, żeby nie iść ślepo za legendami, jeno samemu popróbować różnych i sobie wyrobić zdanie. Jakość filtra widać od razu (o ile nie jest to wersja w zamkniętej puszce). Moim optymalnym wyborem byłby Sędziszów (o ile istnieje do twojego pojazdu - do mojego diesla akurat nie było).

Kupowałem: Mahle (to był oryginał do tego silnika), Bosch i Mann. Sam wkład, więc świetnie widoczne różnice. Wszystkie pasowały tak samo, ale najstaranniej wykonany był Mahle, który był około 2x droższy niż Bosch (około 50 zł). Tańszych nie brałem, bo nawet na zdjęciu wyglądały gorzej.

Manna ogólnie przestałem kupować odkąd filtr powietrza nagle stał się mniejszym walcem (mniej papieru) niż wymiar referencyjny.

Nigdy nie spróbowałem Purfluksa, a tak się różni od wszystkich innych.

Omijałbym te typowo niemarkowe, typu Vika, Denckermann, Kraft, SKV i inne udające niemieckie marki.

200 zł za coś z papieru przyklejonego do kawałka plastiku to gruba przesada.

Offline cinekxpl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Filtr paliwa do silnika CRDi jakiej firmy polecacie
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2022, 18:54:09 »
Kupowałem: Mahle (to był oryginał do tego silnika)

Dzięki za podpowiedź ale teraz mam zagwostka

Rok temu  znajomy zamontował mi Manna według katalogu mann produkuje jeden typ do silnik 1.4crdi na cały okres produkcji 2012-2016

A  dziś patrzę na katalog MAhle a tam 2 różne filtry  inny do rocznika 20015 (euro5) a inny do rocznika 2016 (euro6)

Katalogi Mann Bosch czy Filtron wszystkie marki przewidują do tego silnika tylko jeden typ filtra paliwowego

Oczywiście filtr starszego typu to koszt około 75zł a nowego typu 120zł 


Co takiego zmienia Euro6 ,żę nagle do tego silnika muszę używać zupełnie innego filtra ?