Autor Wątek: Ustawienie zegara  (Przeczytany 3195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Ustawienie zegara
« dnia: 25 Czerwiec 2021, 15:40:52 »
Witam posiadam i40 z 13 roku z nawigacją. Czy może ktoś.mi podpowie jak ustawia się godzinę? Mogę wejść w ustawienia ale tam mogę tylko ustawić format godziny bądź czy czas letni ma być włączony czy nie. Stacje radiowe łapią mi prawidłową godzinę ale godzina wyświetlana poprzez naciśnięcie ikony zegarka  różni mi się dokładnie o jedną godzinę. CY ktoś może.mi jakoś pomóc w jaki sposób mogę ustawić godzinę podejrzewam że może być jakaś kombinacja przycisków. Tak jak pisałem w ustawieniach mogę tylko zmienić format godziny z 12h na 24h bądź zaznaczyć czas letni. Nie mam bladego pojęcia w jaki sposób mogę ustawić zegarek na właściwą godzinę. Pozdrawiam

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Odp: Ustawienie zegara
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2021, 22:21:56 »
Zegar powinien sam się ustawić (wg GPS), w opcjach masz tylko zmianę formatu 12/24H. Na moje co s nie tak z odbiornikiem GPS

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Ustawienie zegara
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2021, 19:19:44 »
To mówisz kolego że godzina powinna sama się ustawić po włączeniu nawigacji? Czy trzeba coś może ustawić w nawigacji aby godzina się zmieniła? Nie wiem może jakoś.swoja.pozycje czy cos? Czy wogole jest jakaś opcja aby jakoś przez nawigację ustawić ten czas do porządku?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Odp: Ustawienie zegara
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2021, 23:41:00 »
Na podstawie danych z satelit powinien się ustawić - miałem tak w i40 i Santa Fe (ta sama navi).
A jak dłużej przytrzymasz przycisk clock to coś się dzieje? W wersji po lifcie jak był problem z zegarek to resetowałem się navi. A tu nie wiem… oby z antena było wszystko w porządku.

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Ustawienie zegara
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2021, 10:08:17 »
Właśnie po przytrzymaniu nic się nie dzieje. Chyba będzie trzeba iść w stronę anteny...

Offline Spazol69

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Ustawienie zegara
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2021, 07:25:53 »
Zaktualizuj navi do nowszego softa tak bedziesz mial mozliwosc ustawienia manualnie godziny. Tez tak mialem ze bylo godzine do tylu a navidzialalo poprawnie. Chyba ze minuty ci tez zle pokazuje to wtedy antene trzeba zobaczyc