Autor Wątek: [Santa Fe CM] Woda w filtrze paliwa  (Przeczytany 2020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
Woda w filtrze paliwa
« dnia: 23 Styczeń 2021, 14:03:26 »
Witam

Od czasu do czasu mignie mi kontrolka wody w filtrze paliwa.Silnik 2.2crdi 114kW.
Trzeba wymieniać cały filtr,czy wystarczy odkręcić to coś na dole jego obudowy i woda z paliwem spłynie?
Czy nie zapowietrzy się wtedy układ?
Proszę o poradę , bo nie cierpię oddawać wozu mechanikom, no chyba że muszę ;)

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Woda w filtrze paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2021, 11:54:01 »
Teoretycznie po odkręceniu tego czujnika na dole filtra paliwa woda powinna spłynąć po to to w sumie tam jest i do tego służy ale przed zimą radzę wymienić filtr bo skoro już jest w nim woda to może być różnie w zimę .

Offline Fabiosoldier

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
    • http://www.komputerykoszalin.pl
Odp: Woda w filtrze paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2021, 11:18:38 »
Witam mam taki sam problem  też co jakiś czas mignie mi kontrolka wody w filtrze paliwa , ale u mnie zaczęło to się  po wymianie filtra paliwa. Miałem awarie która powodowała że auto traciło moc na kilka sekund i po czym wracało ale od razu  dymiło jak z lokomotywy , okazało się że to wina podróbki filtra bosch wymienionego 8-mc wcześniej który był aż zardzewiały. Wymienili mi filtr na nowy ale po przejechaniu 400km pokazała mi się właśnie ta kontrolka pierwszy raz ale po paru minutach zgasła i od tej pory co parę dni albo tygodni pokazuje mi się ta kontrolka , mechanik uznał że jest to wina czujnika wiec zamówiłem nowy i niedługo da do wymiany zobaczymy czy w moim przypadku to pomoże i dam znać.

Offline Fabiosoldier

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
    • http://www.komputerykoszalin.pl
Odp: Woda w filtrze paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2021, 21:52:25 »
Witam jestem po wymianie znanego czujnika w filtrze paliwa  u mechanika ( odkręcenie i przykręcenie czujnika 100zł ), no i od trzech dni jeżdżę i nic nie wyskakuje, ale to jeszcze za wcześnie u mnie potrafił nie wyskakiwać nawet trzy tygodnie błąd wody w filtrze paliwa, wiec dam znać za miesiąc czy coś wyskoczyło.