Autor Wątek: [Santa Fe CM] Olej do tylnego dyfra , osi tylnej  (Przeczytany 671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Olej do tylnego dyfra , osi tylnej
« dnia: 04 Październik 2021, 20:31:40 »
Witam wszystkich
 Chciałem wymienić olej w tylnym dyfrze Santa fe cm 2.2 CRDI 150km GLS .
W instrukcji pisze 0.9l  hypoid gear oil API GL-5 SAE 75W/90 , ja kupiłem
Motyl Gear Motul SAE 75W/90  API GL-4 /GL-5 -MIL-L-2105D czy to będzie
Dobry olej do tego samochodu i tego dyfra z tyłu ? Nie wiem czy wogóle było
Coś wymieniane dlatego chciał bym wymienić tam olej przed zimą .

Offline guja

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Odp: Olej do tylnego dyfra , osi tylnej
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2021, 08:21:10 »
Podpinam się pod pytanie , czy lepiej brać olej pełne GL-5 , czy coś ala GL-4/GL-5 LS ?

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Olej do tylnego dyfra , osi tylnej
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2021, 19:47:02 »
Oleje przekładniowe API GL-4/ GL-5 to wysokiej jakości środki smarne stosowane w skrzyniach biegów, przekładniach hipoidalnych działających w różnych kombinacjach wysokiej prędkości/obciążenia i niskiej prędkości/wysokiego momentu. Są to oleje przekładniowe o bardzo uniwersalnym zastosowaniu, najczęściej mające zastosowanie w ręcznych skrzyniach biegów. Zapewniają optymalną pracę przekładni oraz zabezpieczają ją przed zużyciem. Olej API GL-4 / GL-5 gwarantuje doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne, kompatybilność z metalami nieżelaznymi, a także ogranicza zużycie paliwa. Dodatkowo zapewnia odpowiednią czystość przekładni nawet w przypadku bardzo długich okresów pomiędzy wymianami.
Klasyfikacja olejów przekładniowych GL-5 API tego typu jest odpowiednikiem normy MIL-L-2105D, mającej zastosowanie do przekładni głównych.

Czyli jak kupiłem tego motula SAE 75W90 API GL-4/GL-5  MIL-L-2105D  to będzie pasować do tego dyfra w naszych hyundaiach 2.2 CRDI 150km 4x4 dobrze myślę ? Bo już go zalalem myślę że powinno być dobrze co myślicie koledzy na ten temat ?