Autor Wątek: Do rodziny N dołącza „hot SUV” - nowa Kona N  (Przeczytany 311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 672
Do rodziny N dołącza „hot SUV” - nowa Kona N
« dnia: 13 Styczeń 2021, 23:14:03 »

  • Nowa Kona N będzie kolejnym modelem w gamie N
  • Będzie to pierwszy SUV w sportowej submarce Hyundai
  • KONA N łączy zalety SUV-a z bezkompromisową frajdą z jazdy
  • Ośmiobiegowa skrzynia N DCT oraz 2-litrowy turbodoładowany silnik gwarantują iście wyczynowe osiągi
Hyundai potwierdził, że kolejnym członkiem rodziny wyczynowych modeli N zostanie nowa Kona N. Będzie to pierwszy sportowy SUV marki Hyundai.

Standardowa wersja modelu Kona cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, dlatego przed nową sportową odmianą modelu Kona stawiane są wysokie oczekiwania.
Cytat: Andreas-Christoph Hofmann
Cieszymy się, że odnosząca sukcesy gama modeli N: i30 N oraz niedawno pokazane i20 N powiększy się o sportową odmianę popularnego SUV-a Kona. Wprowadzenie modelu Kona do sportowej submarki modeli N to wejście na zupełnie nowy poziom.
Nowa Kona N będzie dostępna z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów z mokrymi sprzęgłami, znaną jako N DCT. W połączeniu z 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem dostarcza na żądanie mocne wrażenia i zapewnia zwinne prowadzenie. Podobnie jak inne modele z rodziny N, nowa Kona N otrzyma szereg sportowych elementów, w tym funkcję Launch Control, a także układ wydechowy dostarczający niesamowitych wrażeń akustycznych.
Cytat: Till Wartenberg
Nowa Kona N to pierwszy „hot SUV” z logo N. Kona N zapewni frajdę z jazdy jak każdy inny samochód z rodziny N, a N-tuzjaści z przyjemnością będą korzystać z tego samochodu zarówno podczas codziennych podróży, jak i na torach wyścigowych.
W 2021 roku sportowa submarka Hyundai N zostanie rozszerzona. Dzięki zróżnicowanemu portfolio i nowym modelom, takim jak i20 N i Kona N, submarka N będzie dostarczać frajdę z jazdy wszystkim swoim Klientom.

Więcej informacji zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach.

Źródło: www.hyundai.pl