Autor Wątek: [ix20 JC] Centralny zamek wariuje  (Przeczytany 1397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacob4187

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Centralny zamek wariuje
« dnia: 07 Styczeń 2021, 09:28:31 »
Cześć,
widziałem że były podobne tematy ale chyba żaden z moim problemem.
Ostatnio podczas jazdy w ix20 zaczął wariować centralny zamek. Nie da rady zamknąć drzwi kierowcy z pilota - wszystkie się zamykają, te nie, tylko z kluczyka. Następnie tak samo nie da się ich otworzyć - wszystkie się otwierają, te trzeba od środka żeby nie włączył się alarm w trakcie otwierania z kluczyka. Myślałem że to problem samych drzwi kierowcy, ale to samo z klapą bagażnika - raz się otworzy a raz nie. Kiedy z niezaryglowanymi drzwiami ruszę i drzwi chcą się automatycznie zamknąć, siłowniki (ale nie wiem dokładnie w których drzwiach choć tym razem mam wrażenie że z tyłu) 3 razy zamykają się i otwierają aż w końcu dają spokój natomiast lampka na desce od zamykania wszystkich drzwi mruga w trakcie całej jazdy.
Czy może miał ktoś podobny problem? Czy będzie to wina siłowników, jakieś centralki od zamka czy może czegoś innego? Jest teraz sporo wilgoci na polu, auto stoi normalnie pod wiatą (nie w garażu) natomiast nigdy nie było z tym problemu, pierwszy raz coś takiego.
Chciałbym zasięgnąć waszego zdania zanim oddam auto do jakiegoś elektronika.

Offline ziółko1961

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Centralny zamek wariuje
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2021, 19:43:20 »
Miałem podobny problem.U mnie nie można było zamknąć z pilota prawych tulnych drzwi . W czasie jazdy też migala dioda od. centralnego zamka.Pomogła wymiana silownika z zamkiem_to jest jeden element wlaśnie od prawych tylnych drzwi. I jak zauważył mechanik trzeba zakupic dokładnie taki sam sprawny uzywany bądź nowy :(  element. nowy jest drogi.

Offline jacob4187

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Centralny zamek wariuje
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2021, 22:53:18 »
Hej, trochę czasu minęło i nie wchodziłem na forum ale może ktoś będzie mieć podobny problem. U mnie po jakimś miesiacu takiej jazdy rozwiązał się sam, tj. sam się naprawił.. Nie wiem co mu się stało ale gdzieś od lutego jest spokój, działa normalnie. Więc gdyby ktoś miał podobny problem to może niech się chwilę wstrzyma jeśli faktycznie wymiana tego jest droga..

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Centralny zamek wariuje
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwiecień 2021, 08:00:28 »
Wilgoć. Trzeba by rozebrać i przynajmniej styki potraktować sprajem typu Kontakt.