Autor Wątek: uszkodzony tylny błotnik  (Przeczytany 662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wars007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
uszkodzony tylny błotnik
« dnia: 23 Grudzień 2020, 16:57:50 »
witam, stało się tak że sam uszkodziłem i porysowałem tylny błotnik... by nie utracic gwarancji naprawa powinna być w autoryzowanym warsztacie? przerabiał ktoś taką naprawe? Czy naprawiać płacąc "z kieszeni" czy z A/C ? nie  wiem jak to sie opłaca??? Podpowie ktoś kto przerabiał "podobny" temat?

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: uszkodzony tylny błotnik
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2020, 17:40:25 »
Ja robiłem w ASO maskę uszkodzoną  od uderzenia metalowym przedmiotem. Likwidacja szkody z AC, koszt składki wzrósł ztcp o 200 zł. Koszt lakierowania z kieszeni w ASO (pewnie jakiś zaprzyjaźniony z nimi lakiernik) ok. 800 zł.

Offline wars007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: uszkodzony tylny błotnik
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2020, 19:50:54 »
czy naprawa w aso podlega weryfikacji przez ubezpieczyciela? chodzi mi o to czy aby nie zechcą "za duzo" chcieć naprawić i czy po naprawie ubiezpieczyciel w jakiś sposób sprawdza popwawność wykonania naprawy?

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: uszkodzony tylny błotnik
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2020, 20:25:23 »
Oddajesz auto do ASO i guzik Cie obchodzi za ile zrobią, chyba, że masz w warunkach ubezpieczenia wpisany udział własny lub była szkoda całkowita.
Wycena ubezpieczyciela była o połowę zaniżona w stosunku do stawek ASO, ale patrz wyżej - nie obchodzi Cię to. Ja ubezpieczenie kupiłem i przedłużam w ASO (najlepsze warunki dla auta nowego, poza ASO agenci ubezpieczeniowi nie mogą zaoferować niższych stawek - takie trochę łamanie zasad uczciwej konkurencji).
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2020, 20:28:01 przez asche »

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: uszkodzony tylny błotnik
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień 2020, 23:46:06 »
Podejdź do serwisu poproś o wycenę naprawy, i  za jednym razem o symulacje o ile wzrośnie składka AC.
Takie likwidacje szkód mogą naprawdę słono kosztować, jak nie masz długiej historii z AC (chodzi o wzrost składki)

Serwis kontaktuje się z ubezpieczycielem wycenia naprawę, naprawia, dokumentuje a później w twoim imieniu wnosi o zwrot kosztów, ew dopłatę do wcześniejszej wyceny.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2020, 23:52:18 przez ojojo »