Autor Wątek: Dokładka tempomatu  (Przeczytany 1118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kcupak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Dokładka tempomatu
« dnia: 17 Grudzień 2020, 12:42:34 »
Witam. Postanowiłem zajnstalować tempomat w swoim ix35. Zakupiłem użyany panel z wiązką i po wciśnięciu włącznjka wyskakuje kontrolka tempomatu na desce rozdzielczej, ale nie można ustawić prędjości (res - ) . Czy ktoś ma jakiś pomysł co jest przyczyną ?

Offline Rafi133

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2020, 14:19:01 »
Po pierwsze ustawia się go na set -, a po drugie załączy Ci się dopiero powyżej 40 km/h.

Jeżeli robisz jak powyżej  to mam pytanie - ściągałeś kierownicę do montażu?

Offline kcupak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2020, 15:41:27 »
Tak dokładnie prubóje go załączyć.  Do montarzu ściągałem kierownice. Nie wydaje mi się ze mogłem w jakiś sposób uszkodzić zwijak, a jeśli tak to czy załączała by sie kontrolka tempomatu?

Offline Rafi133

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2020, 11:01:48 »
a klawisze masz podświetlone?

Offline kcupak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2020, 17:50:44 »
Tak podświetlone, dzisiaj potrzebowałem kilku prób żeby go wogóle uaktywnic.


Offline Rafi133

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2020, 08:02:15 »
Spróbuj jeszcze raz podociskać wtyczki. jak to nie pomoże to albo zakupiona wiązka przez Ciebie nie działa (lub też same guziki - tu możesz spróbować na wyłączonym aku psiknąć w nie tzw. "kontaktem" w sprayu i dobrą chwilę odczekać) albo poszła taśma

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Grudzień 2020, 09:20:26 »
Proponuje odszukac jeden z pierwszych watkow zwiazanych z montazem tempomatu. Czesc osob z problemami czujnikow przy sprzegle lub hamulcach wskazywala wlasnie jako zrodlo braku mozliwosci aktywowania tempomatu.Moze to jest dobry kierunek, uszkodzony zwijak prawdopodobnie nie pozwolilby wlaczyc  ikonkintempomatu.

Offline Chrzan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień 2023, 21:02:21 »
Witam. Tak dla potomnych. Poniżej wrzucam jakie panele miałem a jakie montowałem bez zdejmowania kierownicy. Śrubę "4" z prawej strony kierownicy można wykręcić przy pomocy małego dipa i obracałem kombinerkami. Ona nie będzie potrzebna bo tam będzie drugi panel sterujący. Śruby "1" odkręcane od środka po zdjęciu poduchy a "2" i "3" od spodu kierownicy.

Nie obyło się bez przygód. Po montażu i podpięciu aku, auto chodziło nie równo i wywaliło check (fotografia). Odpiąłęm aku poczekałem i potem od nowa odpaliłem i checka nie było. Pojechałem po paliwo, zalałem i check wrócił. Auto z checkiem palącym się chodzi ok. Tempomat działa bo sprawdzałem jak wracałem ze stacji. Check się świeci, a wszystko działa. POMOCY!!!

piejar

  • Gość
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwiecień 2023, 05:29:53 »
Check ma zawsze jakiś powód. Podłącz interfejs odczytaj kody błędów i będziesz wiedział

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Dokładka tempomatu
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwiecień 2023, 06:22:38 »
Podepnij sie interfejsem np delphi i zresetuj poprzez ustawienie fabrycznych nastawow Map sensor. Bylo juz o tym kiedys na forum.