Autor Wątek: [Getz TB] Problem z sprzęgłem  (Przeczytany 1271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deryck123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem z sprzęgłem
« dnia: 14 Grudzień 2020, 17:26:34 »
Witam

Mam problem bo nie wiem co jest przyczyna. Gdy naciskam sprzęgło mam uczucie jakbym je przez coś przeciskał i odgłos skrzypienia. Dzieje się to tylko przy wciskaniu, biegi chodzą ok ,w czasie jazdy ok. Efekt jest niezależny czy auto jest odpalone czy nie. Dźwięk wydaje się być pod maską. Co to może być?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Problem z sprzęgłem
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2020, 22:52:32 »
Cięzko powiedzieć. Najlepiej jak druga osoba by  słuchała gdzie skrzypi. Tam masz tylko docisk plus łożysko. Wymieniałem skrzynię więc sam nie wiem co to może być.

Offline deryck123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z sprzęgłem
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2020, 15:03:10 »
To się dzieje na zgaszonym i odpalonym samochodzie pod maską, może wysprzelik czy dane części dawały by objawy typowo przy odpalonym lub zgaszonym samochodzie. Np łożysko tylko na zapalonym silniku? Czy to nie ma znaczenia.

Offline deryck123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z sprzęgłem
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2020, 15:05:23 »
I słychać jest to w momencie wciskania pedała ,kiedy rozciąga się wysprzelik,ale teraz nie wiem czy to On może być czy po prostu poprzez wciśnięcie sprzęgła wysprzelik coś przesuwa w skrzyni i to skrzypi. I dzieje się to na zgaszonym i zapalonym samochodzie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Problem z sprzęgłem
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2020, 16:42:35 »
Wyprzęgnik przesuwa tą łapę która jest wciskana w obudowę a ona przesuwa łożysko. Więc albo skrzypi łożysko jak się przesuwa lub docisk.  Trzeba odkręcić wysprzęgnik i ręką spróbować odchylić jak on to robi tą łapę. Wyjdzie czy skrzypi w dole docisk.

Offline deryck123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z sprzęgłem
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2020, 18:34:43 »
Jakby to był wysprzelik to sam wymienię,a resztę już nie ,dlatego chciałem go wykluczyć i tak sprawdzę. Dostałem sugestie skoro pisk jest na zgaszonym to łożysko nie pracuje i nawet zatarte lub uszkodzona skrzynia nie da znać na sucho (zgaszony pojazd). I ciągle myślę że to wysprzelik robi ten pisk. I spróbuję go odłączyć i pchnąć łapę.