Autor Wątek: Stuki maglownicy  (Przeczytany 1506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartheck

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Stuki maglownicy
« dnia: 12 Grudzień 2020, 18:44:56 »
Witam,

Od jakiegoś czasu mam stuki przy jeździe np po kostce brukowej lub przy kręceniu kierownica lewo prawo. Sprawdziłem wymieniana gwiazdkę i jest cała ale dla pewności dałem nowa nic to nie pomogło. Dzisiaj byłem na 2 stacjach diagnostycznych i mam mały luz na przekładni i pytanie czy jest u nas śruba do kasowania luzu czy trzeba wymieniać magiel na nowy ? Stuki pochodzą od strony kierowcy.
Przebieg 155k
I30 II gd 1.6 crdi 128km 2012

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2020, 23:05:25 »
Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby przy  tak małym przebiegu przekładnia poleciała, sprawdziłeś dobrze łączniki drążka stabilizatora ?

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2020, 23:41:33 »
czesc, dostałem taką samą diagnozę ostatnio od mechanika na przeglądzie przy 140 kkm. też mi coś czasami brzęczy na kostce brukowej. muszę jeszcze na szarpaki podjechać żeby się upewnić. dziwna sprawa bo zawieszenie jeszcze fabryczne.

Offline bartheck

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2020, 20:54:46 »
@figur jaka u Ciebie diagnoza?

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2020, 18:46:26 »
jeszcze nie byłęm z tym, w tych durnych czasach mało jeżdże. po swiętach postaram sie na szarpaki skoczyć

Offline hajdej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2022, 19:57:59 »
Witam,

Od jakiegoś czasu mam stuki przy jeździe np po kostce brukowej lub przy kręceniu kierownica lewo prawo. Sprawdziłem wymieniana gwiazdkę i jest cała ale dla pewności dałem nowa nic to nie pomogło. Dzisiaj byłem na 2 stacjach diagnostycznych i mam mały luz na przekładni i pytanie czy jest u nas śruba do kasowania luzu czy trzeba wymieniać magiel na nowy ? Stuki pochodzą od strony kierowcy.
Przebieg 155k
I30 II gd 1.6 crdi 128km 2012

Odświeżę kotleta. Udało się dojść co było przyczyną stuków, u siebie mam dokładnie to co Ty

Offline Remi124

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrzesień 2022, 21:32:51 »
Cześć,
proponuje zacząć od najprostszej rzeczy
klucz nasadowy 12 plus długa  przedłużka i dokręcić śrubę na wieloklinie pomiędzy kolumną kierowniczą a maglownicą
jest ciasno ale warto to sprawdzić :-)

pozdrawiam
Remi

Offline hajdej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień 2022, 07:11:25 »
Cześć,
proponuje zacząć od najprostszej rzeczy
klucz nasadowy 12 plus długa  przedłużka i dokręcić śrubę na wieloklinie pomiędzy kolumną kierowniczą a maglownicą
jest ciasno ale warto to sprawdzić :-)

pozdrawiam
Remi

Masz może jakieś zdjęcie poglądowe, która to by była śruba ?
Dojdę tam od spodu, pościągać plastiki i jakoś próbować iść do góry w stronę kierownicy ?

Offline Remi124

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrzesień 2022, 09:25:57 »
Witam,
W ten otwór na końcu po lewej jest wkręcana ta śruba.
Otwierasz drzwi kierowcy, wyciągasz chodnik gumowy i kładziesz na ziemi na wysokości progu, klękasz na nim, nurkujesz pod kierownicę z latarką i za pedałami gazu i hamulca po odsłonięciu wykładziny zobaczysz krzyżak z tą śrubą.
Miłych poszukiwań ;-)

Remi

Offline hajdej

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Stuki maglownicy
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Wrzesień 2022, 20:27:37 »
Witam,
W ten otwór na końcu po lewej jest wkręcana ta śruba.
Otwierasz drzwi kierowcy, wyciągasz chodnik gumowy i kładziesz na ziemi na wysokości progu, klękasz na nim, nurkujesz pod kierownicę z latarką i za pedałami gazu i hamulca po odsłonięciu wykładziny zobaczysz krzyżak z tą śrubą.
Miłych poszukiwań ;-)

Remi


A o tą śrubę chodziło Ci na końcu krzyżaka, te już dawno dokręcałem na maxa, ale nic nie dało, może jesce mocniej trzeba, ale boje wie żeby śruby nie zerwać