Autor Wątek: [Santa Fe CM] Nie działające przyciski w klamkach  (Przeczytany 2179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Siekier

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Nie działające przyciski w klamkach
« dnia: 09 Marzec 2021, 19:02:20 »
JEstem świerzym użytkownikiem SFII. Samochód wyposażóno w system Smart Key. Niestety nie działają mi przyciski w klamkach i każdorazowo muszę otwierać drzwi z pilota.
Czy przyciski się aktywuje czy też mogą być nie aktywne fabrycznie?

Offline Siekier

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Nie działające przyciski w klamkach
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2021, 18:42:19 »
Tak więc bogatszy o doświadczenie napiszę dla potomnych.
Okazało się żę nie działa w zasadzie guzik w klamce kierowcy. W drzwiach pasażera oraz w pokrywie bagażnika działały bez problemu.
Jako środek zaradczy przełożyłem klamki z drzwi pasażera do drzwi kierowcy.
w uszkodzonej klamce zauważyłem, że pęknięta jest gumowa membrana nad przyciskiem, która pewnie miała uszczelniać całość przed wilgocią. Niestety żeby rozebrać to klamkę trzeba się przedrzeć przez przynajmniej jedną zardzewiałą śrubę która wolała się rozjechać niż odkręcić. Nowa klamka to koszt około 400 pln. Używek na rynku wtórnym brak więc tymczasowo  muszę zadowolić się moim rozwiązaniem.

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Nie działające przyciski w klamkach
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2021, 20:02:03 »
Pewnie jest tam jakiś mikrkstyk, nie są rady się do niego dostać i zreanimować?

Offline Siekier

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Nie działające przyciski w klamkach
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2021, 20:42:24 »
Obstawiam faktycznie uszkodzony mikrostyk. Z tego co widziałem między mikrostykiem a fizycznym przyciskiem jest jeszcze gumowa membrana, która uległa rozerwaniu. Wymiana samego switcha na chwilę tylko rozwiązała by problem bo wilgoć dostająca się przez dziurę w gumie nadal by go niszczyła. Poza tym śruba sklecająca klamkę do kupy jest tak zardzewiała że za nic nie da się jej odkręcić. ...

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Nie działające przyciski w klamkach
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2021, 23:39:28 »
jeśli wymiana membrany i mikrostyku nie wchodzi w grę, to czeka cie wymiana całego zamka. Śruba do zerwania/rozwiercenia i wymiany na nową. Dłubanina, ale jak wszystko: do ogarnięcia.