Autor Wątek: Drugie zwycięstwo Hyundai Motorsport w klasyfikacji producentów WRC  (Przeczytany 895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 672

  • Hyundai Motorsport zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł mistrza FIA World Rally Championship (WRC) w klasyfikacji producentów po zajęciu dwóch miejsc na podium w Rajdzie Monza
  • Zespół wywalczył mistrzowski tytuł 3 zwycięstwami oraz 11 indywidualnymi miejscami na podium
  • Mistrzowie Polski Jari Huttunen i Mikko Lukka z zespołu Hyundai Poland Racing zwyciężyli w WRC 3 w klasyfikacji generalnej kierowców, zajmując trzecie miejsce w kończącym sezon Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2020 Rajdzie Monza
  • Zespół wykazał się tempem i konsekwencją w czterech tegorocznych rundach i wygrał w klasie WRC3, stając na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Szwecji i Rajdzie Włoch
  • Poza Mistrzostwem w kategorii WRC 3, zespół wspierany przez Hyundai Motor Poland w sezonie 2020 zdobył także Rajdowe Mistrzostwo Polski
6 grudnia 2020 roku - Hyundai Motorsport po raz drugi z rzędu zwyciężył w klasyfikacji producentów w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC), zdobywając podwójne podium w finale sezonu Rally Monza.

Ott Tänak zakończył pełen wyzwań weekend na drugim miejscu, a Dani Sordo na trzecim. Zespół zakończył sezon 2020 na szczycie rankingu producentów, z przewagą 5 punktów nad kolejnym z rywali. W zmodyfikowanym pod względem kolejności rund sezonie 2020, Hyundai Motorsport musiał postarać się jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, aby wypełnić przedsezonowy cel, jakim była obrona tytułu. Podwójne podium w Rajdzie Monza sprawiło, że cel został osiągnięty.


Thierry Neuville i pilot Nicolas Gilsoul zostali zmuszeni do wycofania się z rajdu w wyjątkowo trudnych warunkach w dniu otwarcia. To był niereprezentatywny koniec sezonu dla belgijskiej załogi, która otworzyła sezon 2020 zwycięstwem w Monte-Carlo w styczniu. Po tym jednym z najbardziej emocjonujących zwycięstw, Hyundai Motorsport wywalczył kolejne miejsca na podium podczas skróconych imprez w Szwecji i Meksyku - swoje pierwsze trofea zdobyła załoga Ott Tänak i Martin Järveoja.

Cytat: Scott Noh
Cóż za rajd na zakończenie sezonu! To był ekscytujący i pasujący finał, który wystawił nas na próbę Power Stage. W Hyundai Motorsport kończymy rok na szczycie tabeli producentów i zdobywamy drugi z rzędu tytuł WRC. Ten wynik to kolejny przełomowy moment dla Hyundai Motor Company, a przy tym szczególnie wzruszający, biorąc pod uwagę, z czym mieliśmy do czynienia w tym roku. Włożyliśmy całą naszą energię w ten sezon i dziękuję każdemu członkowi Hyundai Motorsport i globalnej społeczności Hyundai za ich wsparcie. Z niecierpliwością czekamy na lepsze dni i więcej sukcesów w 2021 roku.

W okresie lockdownu, gdy świat wspólnie walczył z pandemią COVID-19, zespół Hyundai Motorsport niestrudzenie pracował zgodnie z przepisami dotyczącymi pracy zdalnej, aby zidentyfikować i wdrożyć istotne ulepszenia w pakiecie technicznym. Podczas wznawiającego sezon Rajdu Estonii oraz na trudnych szutrowych drogach Rajdu Turcji, załogi Hyundai Motorsport wykazywały imponujące tempo, zdobywając kolejne miejsca na podium.

Cytat: Andrea Adamo
Monza jest dla mnie bardzo emocjonalna i przywołuje wiele osobistych wspomnień. Od przyjazdu w środę targało mną mnóstwo emocji. To był ciężki rok; musiałem upewnić się, że nasz zespół - moi ludzie - otrzymywali wsparcie przez cały czas. Przyjazd na Monzę i zdobycie drugiego tytułu to po prostu cudowna chwila, którą chcemy się cieszyć. To wynik, którym dzielimy z całą organizacją i naszymi rodzinami, a także ze wszystkimi naszymi załogami. Każdy członek zespołu starał się, jak mógł, aby jak najlepiej wykorzystać sytuację i poprawić nasze wyniki. Zaczęliśmy mocno w Monte-Carlo – w naprawdę szczególnym momencie dla nas wszystkich - i odkąd wróciliśmy po lecie, byliśmy bardzo konkurencyjni. Wiedzieliśmy, że musimy wyciągnąć jak najwięcej z ograniczonych możliwości i ponownie być na szczycie, dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. Jestem dumny, że przewodzę tak niesamowitemu zespołowi pod flagą Hyundai. Dziękuję FIA i Promotorowi WRC za wysiłki w tym ciężkim dla wszystkich roku.


Zespół już znacząco przybliżył się do tytułu, osiągając dublet na trasie Rajdu Sardynii. Dani Sordo z pilotem Carlosem del Bario dodatkowo zdobyli drugie zwycięstwo dla zespołu, powtarzając sukces z 2019 roku. Wynik ten uplasował zespół Hyundai Motorsport na prowadzeniu w mistrzostwach, ostatecznie pieczętując triumf w sezonie 2020 w Rajdzie Monza 2020.


Dużym sukcesem sezon 2020 zakończyli reprezentanci zespołu Hyundai Poland Racing. Mistrzowie Polski sezonu 2020 w Rajdzie Monza odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji generalnej WRC3, stając się Mistrzami Świata w tej kategorii. Załoga osiągnęła historyczny wynik w Hyundaiu i20 R5. W Rajdzie Monza, Jari Huttunen wraz z pilotem Miko Lukką, mimo ciężkich zimowych warunków, konsekwentnie realizowali założone cele, zdobywając trzecie miejsce w Rajdzie.
Cytat: Jari Huttunen
Zdobycie tytułu kierowców WRC3 to niesamowite uczucie. Muszę podziękować mojemu zespołowi, naszym sponsorom i wszystkim, którzy nam pomagali. Prowadzenie i20 R5 w tym sezonie było niewiarygodne, mieliśmy prawie doskonały rok. Naprawdę nie mogę powiedzieć więcej, brakuje mi słów.

Cytat: Andrew Johns
Łatwo jest nadużywać słów takich jak niezwykły, ale sezon 2020 Jariego Huttunena był dokładnie taki. Za każdym razem, gdy w tym roku startował w rajdzie z i20 R5, stawał na podium, a tempo i konsekwencja zostały słusznie nagrodzone. Huttunen/Lukka byli wyraźnie jedną z najsilniejszych załóg przez cały sezon. Nie tylko pokonali swoich rywali w WRC3, ale także pokazali tempo rywalizacji z załogami biorącymi udział w WRC2. Fantastycznie było mieć Jariego, Mikko i zespół Hyundai Poland Racing na podium podczas finałowej imprezy. Tytuł WRC 3 jest doskonałym świadectwem ich niesamowitych osiągnięć w tym roku.
Źródło: www.hyundai.pl