Autor Wątek: [Elantra MD] Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA  (Przeczytany 2548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« dnia: 06 Grudzień 2020, 19:32:46 »
Witam,
Przywiozłem swoją Elantrę 2013r. z USA. Światła z przodu już przerobiłem, pozostało tylne przeciwmgielne. Narazie zbieram informacje jak do tego podejść, może ktoś z was ma schemat tylnej wiązki, czy wiązki są uniwersalne, czy trzeba ciągnąć kabel?
A może jest na to jakiś sprytny patent? :)

Dzięki

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2020, 21:25:53 »
Niestety w Elantrach MD produkcji USA i Korea nie ma wiązki na tylnią lampę, ponieważ na tych rynkach nie jest wymagana. Będziesz musiał pociągnąć przewody.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2020, 22:03:25 »
A "tylniej" lampy nie ma w wersji na żaden rynek. ;-)

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2020, 22:45:49 »
A tylna jest? :)
Swoją drogą szukam i szukam i nie mogę znaleźć jak to wygląda w Europie, gdzie jest włącznik, gdzie jest lampa itd.

Dzięki GsiTurbo za podpowiedź.

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień 2020, 00:25:20 »
A powiedzcie mi jeszcze jak ta lampa świeci w wersji europejskiej. Z tego co wiem przeciwmgielne są w lampie na klapie nad światłem cofania i jest tam żarówka H21W.
W wersji USA jest tam zwykła W5W i świeci się razem ze zwykłymi światłami. W europejskiej to jest tylko światło przeciwmgielne?


Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2020, 08:11:24 »
tego co wiem przeciwmgielne są w lampie na klapie nad światłem cofania i jest tam żarówka H21W.
To byłoby stosunkowo proste (w teorii) do zrobienia, może odizolować fabryczne napięcie i zrobić retrofit na gniazdo H21W?

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2020, 14:05:29 »
Widziałem te wynalazki na Aliexpress, fajne ale zanim paczka dojdzie to miną wieki.
Sprawdzę tą lampę co mam czy zmieści się tam jeszcze jedna żarówka.
Dzisiaj na parkingu przyglądałem się samochodom, był jeden amerykaniec, miał zwykłą lampkę jak od malucha wsadzoną w dziurę w zderzaku zrobioną chyba nożem. Ostatecznie tak zrobię :)

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2020, 22:29:27 »
Powiedzcie mi tylko czy światło przeciwmgielne z tylu jest w lewej lampie na klapie nad światłem cofania? I jaka to jest żarówka?

Offline msiak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2020, 13:52:33 »
h21w, Obie lampy na klapie, lewa i prawa. Ja u siebie będę robił odwrotnie, mam przeciwmgielne a chce mieć przeciwmgielne i pozycyjne razem. Mam plan na zaimplementowanie w21w5w dwuwłóknowej razem z oprawką . W moim przypadku łatwiej z zasilaniem.

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Tylne światła przeciwmgielne w wersji USA
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik 2021, 10:01:05 »
Późno ale opiszę jak zrobiłem. W wersji USA światła na klapie świecą razem z pozycjami. Do jednej z nich włożyłem żarówkę dwuwłóknową, pociągnąłem kabel od włącznika z przodu do przekaźnika z tyłu. Działa.
Narobiłem się a na przeglądzie nikogo nie interesowało moje światło przeciwmgielne :)