Autor Wątek: Rdza na dachu.  (Przeczytany 2134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oreg0n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Rdza na dachu.
« dnia: 06 Grudzień 2020, 16:46:40 »
Witam

i 40 rocznik 2015 i rdza na dachu. 5 pięknych pęcherzy na styku z szybą i 2 sztuki jakieś 5 do 7 cm dalej.  Kiedy to zauważyłem to  jakieś 2 lata temu oczywiście zgłaszałem w ASO podczas przeglądów. Oferowali jakiś punktowe naprawy za pomocą lakieru w sztyfcie, nie miałem na to ochoty ani czasu. Nie myślałem o tym za bardzo bo liczyłem na to, że i tak zostawię im to autom w rozliczeniu i problem mnie nie dosięgnie. Dziś w czasie pandemii myślę, że pojeżdżę tym autem trochę dłużej niż planowałem.
Czy ktoś z was naprawiał ten dach ? Czy konieczne jest wycinanie a potem wklejanie szyby ? Jaki był koszt ? Czy problem nie pojawił się ponownie po roku czy dwóch.

Bardzo proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Rdza na dachu.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2020, 08:22:57 »
Robiłem rok temu. Nie było potrzeby wycinania szyby, bo nie weszło głęboko pod uszczelkę. Dachu nie miałem całego malowanego tylko pas szerokości 10-15 cm. Jak się przyjrzeć dobrze to widać, ale mi to nie orzeszkadza. Koszt dużo niższy, a na razie nie mam w zamiarze sprzedawać. Co do kosztów to trudno mi powiedzieć. Miałem robione po znajomości i jeszcze parę innych rzeczy przy okazji.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1443
Odp: Rdza na dachu.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2020, 17:37:04 »
Takie rzeczy trzeba od razu zamalowywać szczególnie w hyundaiu. W getzie rdza na dachy szła mi pod mocowaniem anteny. Wyczyszcone i zamalowane podkładem pomogło.
Tak więc odchyl uszczelkę by wyczyścić do gołej blachy, potem ja daję kwas foforowy plus podkład. Koszt malowania całego dachu to spora sumka a nie ma pewności czy po naprawie nie wyjdzie znów rdza.

Offline Oreg0n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Rdza na dachu.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2020, 22:33:44 »
Dzięki za odpowiedzi. W i40 nie ma uszczelki na styku szyby i dachu, to tak na marginesie. Nie będę tego robił sam tylko zlecę lakiernikowi oczywiście. Cieszy mnie informacja, że wycinanie szyby nie było konieczne. Myślę, że zrobię to na wiosnę.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Rdza na dachu.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2020, 16:44:16 »
Dzięki za odpowiedzi. W i40 nie ma uszczelki na styku szyby i dachu, to tak na marginesie. Nie będę tego robił sam tylko zlecę lakiernikowi oczywiście. Cieszy mnie informacja, że wycinanie szyby nie było konieczne. Myślę, że zrobię to na wiosnę.

Jak nie ma uszczelki? Jest uszczelka, tylko nie wychodzi na górę. Jakby wychodziła nie byłoby problemu z uderzeniami kamieni na styku szyba-dach.

Offline untoms

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Rdza na dachu.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2021, 19:09:43 »
Witam

i 40 rocznik 2015 i rdza na dachu. 5 pięknych pęcherzy na styku z szybą i 2 sztuki jakieś 5 do 7 cm dalej.  Kiedy to zauważyłem to  jakieś 2 lata temu oczywiście zgłaszałem w ASO podczas przeglądów. Oferowali jakiś punktowe naprawy za pomocą lakieru w sztyfcie, nie miałem na to ochoty ani czasu. Nie myślałem o tym za bardzo bo liczyłem na to, że i tak zostawię im to autom w rozliczeniu i problem mnie nie dosięgnie. Dziś w czasie pandemii myślę, że pojeżdżę tym autem trochę dłużej niż planowałem.
Czy ktoś z was naprawiał ten dach ? Czy konieczne jest wycinanie a potem wklejanie szyby ? Jaki był koszt ? Czy problem nie pojawił się ponownie po roku czy dwóch.

Bardzo proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi.

Kolego, mam i40 z 2015 po lifcie. Miałem kilka pęcherzy na dachu tuż przy szybie czołowej. Najpierw ASO nie uznało twierdząc, że to od kamieni. Oczywiście głupie gadanie... Odwiedziłem rzeczoznawcę samochodowego, który jest super specem (pozdrawiam przy okazji pana Mariusza M. z Wrocławia), który stwierdził, że to spęcznienia a nie odpryski. Za jego namową  napisałem list do Hyundai Polska, załaczyłem także zdjęcia. Odpowiedź była dość szybka. Uznali, że mam rację i przemalowali dach na koszt Hyundai Polska. I tak, jest konieczny demontaż szyby. Wszystko przy załozeniu, że masz gwarancję na powłokę lakierniczą (12 lat).