Autor Wątek: Wypalanie dpf co 20 km ;/  (Przeczytany 3946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline unik88

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Wrzesień 2021, 06:18:43 »
Sorki za literówkę ale pewnie kolega nie popełnia błędów. Najlepszym wynikiem było by zamontowanie nowego dpf albo zakup nowego auta, także dziękuję za wskazówki kolego. Dla mnie jest jakiś postęp bo okres między wypalaniem się wydłużył jak pisałem wcześniej będę dalej obserwował i mam nadzieję że uzyskam ten dobry wynik  ;D ;D.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2021, 06:23:53 przez unik88 »

Offline Tttom1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Wrzesień 2021, 11:10:05 »
Cześć kolego. A co z poziomem oleju ?  Nadal się podnosi?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Wrzesień 2021, 06:18:40 »
Przy wypalaniu co 150-200 ja regenerowalem DPF. 300 to i tak mało, na baku to jakieś 3 dopalania. Powinno być 1 na bak. Takie częste to raczej nie jest zdrowe dla silnika.
Przepał go może porządnie jadąc parędziesiąt km na wyższych obrotach. Zalej mu jakiś lepszy dodatek, może akurat u Ciebie pomoże.
Lub inna opcja, ktoś kiedyś opisał na forum jaki jest algorytm inicjacji wypalania. Pierwsze to było zapełnienie (czyli sygnał z czujnika) a drugie to maks. przebieg wpisany w kompa. Jeżeli było wiele wypaleń z powodu zapchania to interwał zapisany na stałe też się skracał (przez błędne dane czujnika). Wystarczyło jechać gdzieś na kompa i w sterowniku ustawić, że filtr jest nowy. Tak jak ma to miejsce po regeneracji.

Offline unik88

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Wrzesień 2021, 10:56:59 »
Przy wypalaniu co 150-200 ja regenerowalem DPF. 300 to i tak mało, na baku to jakieś 3 dopalania. Powinno być 1 na bak. Takie częste to raczej nie jest zdrowe dla silnika.
Przepał go może porządnie jadąc parędziesiąt km na wyższych obrotach. Zalej mu jakiś lepszy dodatek, może akurat u Ciebie pomoże.
Lub inna opcja, ktoś kiedyś opisał na forum jaki jest algorytm inicjacji wypalania. Pierwsze to było zapełnienie (czyli sygnał z czujnika) a drugie to maks. przebieg wpisany w kompa. Jeżeli było wiele wypaleń z powodu zapchania to interwał zapisany na stałe też się skracał (przez błędne dane czujnika). Wystarczyło jechać gdzieś na kompa i w sterowniku ustawić, że filtr jest nowy. Tak jak ma to miejsce po regeneracji.
Nie zauwazyłem wzrostu oleju jak narazie ale caly czas kontroluje sytuacje.:)

Offline unik88

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Wrzesień 2021, 11:05:34 »
Przy wypalaniu co 150-200 ja regenerowalem DPF. 300 to i tak mało, na baku to jakieś 3 dopalania. Powinno być 1 na bak. Takie częste to raczej nie jest zdrowe dla silnika.
Przepał go może porządnie jadąc parędziesiąt km na wyższych obrotach. Zalej mu jakiś lepszy dodatek, może akurat u Ciebie pomoże.
Lub inna opcja, ktoś kiedyś opisał na forum jaki jest algorytm inicjacji wypalania. Pierwsze to było zapełnienie (czyli sygnał z czujnika) a drugie to maks. przebieg wpisany w kompa. Jeżeli było wiele wypaleń z powodu zapchania to interwał zapisany na stałe też się skracał (przez błędne dane czujnika). Wystarczyło jechać gdzieś na kompa i w sterowniku ustawić, że filtr jest nowy. Tak jak ma to miejsce po regeneracji.
Nie wiem czy jest jakas reguła wypalania tzn. co ile km bo dużo czynników na to wpływa, ale raz na bak to chyba w żadnym aucie jakie posiadałem nie uzyskałem :). Czytając inne posty 300 km to chyba nie zły wynik ale to zalezy od uzytkowania auta miasto/trasa. Ale z tym ustawieniem nowego dpf przez kompa moze być dobrym tropem, bede musial sprubować bo widziałem taka opcje :).Dzieki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

tomasz291

  • Gość
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Wrzesień 2021, 13:42:23 »
Nie lepiej wywalić to dziadostwo ? Same +++y spalanie z 7.2 na 6.4 komp pokazuje 5.7 przy automacie to chyba niezły wynik? Poza tym jazda na rozrzedzonym oleju nic dobrego dla żywotności silnika.Auto się lepiej zbiera bo nic go dusi więc ?

Offline darex110

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Wrzesień 2021, 18:23:45 »
Mam to samo . Wypalanie co 20km, trwające 20 minut czyli nigdy nie dokończone bo do pracy mam 15 minut,a to powoduje,że przy wymianie oleju spuściłem go około 9 litrów  :( do tego od nie dawna doszło szarpanie  przy jeździe na lekko wciśniętym  pedale gazu(toczenie się) na 2,3,4 biegu przy 1600- 2000 obrotow ,jakby dławienie,prawdopodobnie EGR zawalony.
Myślę nad wyczyszczeniem EGR samodzielnie plus kolektora ssącego, a DPF do plukania

Offline rudolf1976

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień 2021, 10:07:36 »
Zacznij na początek od zaślepienia egr, czytałem na innym forum że to pomaga bo wina nie leży po stronie dpf że się zapycha tylko tylko po egr. Jest na fb na grupie "hyundai i40 awarie, problemy" ten temat dokładnie opisywany.

Offline unik88

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Wypalanie dpf co 20 km ;/
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień 2021, 11:21:16 »
Potwierdzam w moim przypadku zaślepienie egr pomogło :). Czujnik chyba był sprawny teraz wypalanie jest co 200 300 km zalezy od stylu jazdy, jeszczenie miałem okazji na dłuższa trase. Zastanawiam sie tylko czy robić program EGR off, jak narazie nie ma błędów, tylko mam wrażenie że silnik pracuje troche twardziej.