Autor Wątek: RADIO Z NAWIGACJĄ  (Przeczytany 5642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
RADIO Z NAWIGACJĄ
« dnia: 25 Listopad 2020, 18:11:19 »
Jakie polecacie radio z nawigacją zamiast fabrycznego i żeby działało sterowanie z kierownicy

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2020, 14:19:31 »
Ja na przykład poleceam chińskiego CUSP-a z tej aukcji:
https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-hyundai-i30-ii-11-17-android-8-9864299117

Sam mam taką radionawigację i spisuje się jak najbardziej w porządku. Jedyna wada to czas uruchamiania, ale jeżeli chcesz mieć duże możliwości (jakie daje Android), to trzeba się z tym pogodzić.
Ten model akurat ma te zalety, jakich poszukujesz, czyli:
- bardzo prosta instalacja, nie trzeba żadnych kostek, przejściówek, ramek itp.
- bezproblemowa obsługa sterowania z kierownicy (trzeba na początku skonfigurować w aplikacji o nazwie SWC (Steering Wheel Control).

Jeszcze mi się druga wada przypomniała, jak to zawsze w przypadku chińczyków tuner jest mniej czuły od fabrycznego, ale da się żyć.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2020, 20:13:05 »
Prawdopodobna przyczyna słabszego odbioru stacji jest brak separatora coś takiego https://allegro.pl/oferta/separator-adapter-antenowy-fakra-din-opel-renault-9272271437?snapshot=MjAyMC0xMC0wN1QxNjozMTozMS45MzBaO2J1eWVyOzBkODZmMTU4ZjFjMTFlZDljMWQ2YmI5MzFmNGU3MDMwNjVlYmE5MDI0ODViOTkzZDE3N2VhNGE3MjMyOTY3ODc%3D mam u siebie radio z chin nie montowałem separatora bo odbiera lepiej niż clarion a to chyba w miarę dobre firma

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2020, 14:22:55 »
Prawdopodobna przyczyna słabszego odbioru stacji jest brak separatora coś takiego https://allegro.pl/oferta/separator-adapter-antenowy-fakra-din-opel-renault-9272271437?snapshot=MjAyMC0xMC0wN1QxNjozMTozMS45MzBaO2J1eWVyOzBkODZmMTU4ZjFjMTFlZDljMWQ2YmI5MzFmNGU3MDMwNjVlYmE5MDI0ODViOTkzZDE3N2VhNGE3MjMyOTY3ODc%3D mam u siebie radio z chin nie montowałem separatora bo odbiera lepiej niż clarion a to chyba w miarę dobre firma
Z tego, co pamiętam te separatory nie miały zastosowania w Hyundaiach tylko w markach europejskich, ale być może się mylę.

Tak czy inaczej, u mnie w sumie tragedii nie ma, w zasadzie nie jest jakoś dużo gorzej, ot troszkę słabiej.

Wydaje mi się, że instalacja antenowa w Hyundaiu i30 II generacji nie jest jakaś wybitna. Mam porównanie z 17-letnią Toyotą Yaris, 11-letnią Corollą i 10-letnim VW Polo. Yaris i Polo mają całkiem przyzwoite instalacje, szczególnie ta pierwsza, tam każde radio odbiera bez problemów, mimo wieku. Z kolei Corolla ma antenę w szybie i odbiera, wydaje mi się, jeszcze słabiej niż Hyundai.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2020, 17:27:15 »
A jak z dźwiękiem w takim radiu

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2020, 17:46:28 »
dźwiękiem jestem zaskoczony i w ogóle bo to przecież chińczyk

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2020, 23:28:11 »
Pewnie jest bardziej okrutnie wsio przebasowane niż w fabrycznych. :-)

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad 2020, 15:41:07 »
W sumie myślałem, że z chińczyka będzie gorzej grało. Ale nawet przy wyzerowanym korektorze (a tak słucham, jako niespełniony audiofil ;D), nie jest gorzej niż fabryka. To fabryczne to chyba nie było jakieś specjalne cudo. Nawet nie wiem, kto to produkował dla Hyundaia.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudzień 2020, 16:09:25 »
A czy w takim radiu też będzie działało sterowanie z kierownicy , odbieranie i wykonywanie połączeń jak w oryginalnym radiu

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudzień 2020, 14:42:29 »
Ja miałem fabryczne radio bez Bluetooth, więc nie wiem, jak działa obsługa telefonu w fabrycznym. W moim chińczyku wszystkie potrzebne przyciski kierownicy działają (oczywiście bez TRIP, Flexsteer, reset i tych do obsługi tempomatu/ogranicznika prędkości, bo tych nawet nie konfigurowałem w radiu, żeby potem się nie gryzło z komputerem).
Połączenie odbiera się normalnie zieloną słuchawką i zieloną słuchawką włącza się aplikację telefonu, bo tak skonfigurowałem. Czerwoną słuchawką się rozłącza i odrzuca połączenie.

Offline alcatras

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudzień 2020, 12:05:46 »
Ja niestety w swoim chińczyku mam problemy ze sterowaniem z kierownicy. Nie było problemu ze skonfigurowaniem przycisków w SWC, ale podczas jazdy raz działają, a raz klikam i nic, po jakimś czasie znowu działają i tak w kółko.

Offline ekonet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Styczeń 2021, 21:01:55 »
W moim chińczyku wszystkie potrzebne przyciski kierownicy działają
A działa Ci wybieranie głosowe?
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2021, 21:06:17 przez ekonet »

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2021, 12:29:32 »
A działa Ci wybieranie głosowe?
Cześć, nie, bo to działa tylko na radiu fabrycznym. Choć myślę, że w Androidzie dałoby się to skonfigurować, ale się jeszcze tym nie interesowałem. Pod przyciskiem wybierania głosowego ustawiłem sobie Asystenta Google, więc teoretycznie mógłbym zadzwonić, ale asystent nie chce się dogadać z fabryczną aplikacją telefonu w chińczyku. Mówi, że zadzwoni do tej osoby, ale nic się nie dzieje.
W sumie to podrążył bym temat, bo ta fabryczna aplikacja telefonu nie jest jakaś wybitna, wręcz słabawa. A jestem na 99% przekonany, że z Androidem da się to ogarnąć.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwiecień 2021, 06:42:46 »
Witam , zastanawiam się nad kupnem takiego radia ,co o tym myślicie?
https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-hyundai-i30-ii-2011-2017-android-10585582454

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2021, 09:29:25 »
Czy może lepiej kupić taką jak była montowana fabrycznie