Autor Wątek: RADIO Z NAWIGACJĄ  (Przeczytany 5759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień 2021, 13:45:43 »
Fabryczna się będzie pewnie szybciej uruchamiać, ale ja bym wybrał taką z Androidem, który daje więcej możliwości. Na fabrycznej, z tego co pamiętam, trzeba cyrki robić przy aktualizacji map, a zapewne mapy i tak są przestarzałe w porównaniu do tego, co oferują choćby Mapy Google.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień 2021, 14:06:53 »
Oki a ta aplikacja to przypisania przycisków kierownicy była już w tym radiu czy trzeba pobierać że sklepu Play ?

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwiecień 2021, 17:58:35 »
I jeszcze mam pytanie co do anteny GPS od tego radia , gdzie ja umieściłeś czy pod deską czy może w słupku bocznym?

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwiecień 2021, 19:04:26 »
I jeszcze mam pytanie odnośnie nawigacji ,a dokładnie internetu, bo żeby korzystać z google map czy Yanosik to musi być połączenie z Internetem, udostępniasz internet z telefonu czy w jaki sposób to robisz ?

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Kwiecień 2021, 09:53:52 »
Jeszcze mam pytanie kolego Łukasz bo pisałeś  że odbierasz normalnie zielona słuchawka i kończysz czerwona to chodzi Ci o przyciski w kierownicy ?

Offline skresz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Kwiecień 2021, 16:19:24 »
Ja kupiłem takie coś ale w 2019r i trochę taniej bi wyniosło niecałe 800zl 1 045,67 zł  27%OFF | Android 10.0 4GB + 64GB nawigacja samochodowa GPS dla Hyundai I30 Elantra GT 2012 + Auto Stereo odtwarzacz multimedialny radioodtwarzacz
https://a.aliexpress.com/_vYF9xv wybrałem opcję z dsp i px6. Po przekręceniu kluczyka wszytko jest już uruchomione jedynie co nie rusza w ciągu 2-3s to płyta na którą trzeba poczekać  z 20s. Dźwięk jest lepszy niż w oryginale a radio działało bdb aż do teraz od tygodnia mam jakiś ploblemy jak by stację się gubiły czy były zakłócenia, ale może to winna nadajnika.  Jako internet używam telefonu ale przez 6misiecy działał z routerem wpiętym na USB i to było najlepsze rozwiązanie. Ogólnie super zakup i super sprzęt chodź jak teraz widzę cenę to trochę odstrasza
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2021, 16:21:27 przez skresz »

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Kwiecień 2021, 06:09:48 »
A powiedz jak z przyciskami w kierownicy czy Ci działają , chodzi mi też o te od wybierania i kończenia rozmów ,jeśli u siebie miałeś

Offline skresz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Kwiecień 2021, 20:44:57 »
nie miałem kupiłem chińskie z alli wymieniłem i działa. W radiu jest program do konfiguracji przycisków na kierownicy każdemu z nich możesz przypisać dowolna funkcję

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Kwiecień 2021, 11:47:46 »
A jak jakością rozmów przez zestaw głośnomówiący ,sory że tak dopytuje ale trochę kosztuje to radyjko i tak pytam żeby sobie nie pogorszyć sprawy ,żeby nie było gorzej niż w fabrycznym

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Kwiecień 2021, 15:54:05 »
Jeszcze takie pytanie , głośniki masz fabryczne czy zmieniałeś,jak grają z tym radiem?

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Kwiecień 2021, 15:15:48 »
Czy fabryczne USB będzie działać z takim radiem?

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Kwiecień 2021, 17:24:27 »
Nie było mnie chwilę na forum. Poniżej odpowiedzi na pytania:
1. Tak aplikacja była już zainstalowana fabrycznie i nazywała się SWC
2. Ja umieściłem antenę GPS pod deską, z tyłu za radiem i działa perfekcyjnie do dziś. Nie ma sensu ciągnąć do słupka.
3. Yanosik musi zawsze mieć internet, a w Mapach Google możesz sobie pobrać mapy i jeździć online (do tego i tak potrzebujesz przez chwilę Internetu). Nie ma sensu korzystać z takiego radia bez Internetu. Ja mam kilka GB pakiet w telefonie, więc po prostu jak wsiadam do auta, to udostępniam i działa to bez problemu.
4. Tak chodzi o zieloną i czerwoną słuchawkę na kierownicy. Oczywiście można też odebrać za pomocą wyświetlanych dotykowych przycisków na ekranie radia, ale to oczywiście mniej wygodne.
5. Ja nie miałem fabrycznego mikrofonu. Do chińczyka trzeba dokupić mikrofon, bo ten wbudowany ponoć słaby. Dlatego ja dokupiłem ana allegro mikrofon marki Kenwood i rozmowy są całkiem OK. Nikt nie narzeka, że mnie nie rozumie.
6. Mnie też wydaje się, że chińczyk grał lepiej niż fabryczne radio na głośnikach fabrycznych, ale teraz nie sprawdzę, bo już mam Morele.
7. U mnie fabryczny port USB działa z radiem bez problemu.
 

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Kwiecień 2021, 17:37:47 »
Oki dzięki za odpowiedzi , zamówiłem radio ,w sobotę może wezmę się za montaż ,widzę że w moim takie same kostki ISO jak w Twoim radiu co podałeś linka więc mam nadzieję że i u mnie fabryczne USB będzie działać

Offline skresz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Kwiecień 2021, 18:33:23 »
jeśli chodzi o mikrofon to mój dołączony do radia po ukryciu w słupku słabo działał a jak go dałem na zewnętrze jest ok.

Fabryczne usb daje tylko napiec wiec można coś naładować lecz nic poza tym, ja miałem w zestawie rozgałęźnik który dałem pod fabrycznym usb i jest ok.

antenę GPS tez umieściłem za radiem i jest ok, chyba mi taśma puściła bo coś mi hałasuje na dziurach w sobotę musze rozebrać.


Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: RADIO Z NAWIGACJĄ
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Kwiecień 2021, 12:17:43 »
Kupiłem to radio i zamontowałem ale mam problem ponieważ po podłączeniu i przekręceniu kluczyka na wyświetlaczu pojawia się żółty trójkąt i nic nie można zrobić , chyba będę musiał zwrócić to radio, wszystko podłączone i nie wiem w czym jest problem