Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Metaliczne grzechotanie przy nagłej zmianie obrotó  (Przeczytany 2871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Matison

  • Gość
[Getz TB] Metaliczne grzechotanie przy nagłej zmianie obrotó
« dnia: 09 Grudzień 2015, 14:10:32 »
Otóż ostatnio jeździłem jakieś 30-40km na 3 garach (cylindrach) i wymieniłem przewody zapłonowe po tej wymianie stojąc i dodając gazu na luzie zacząłem słyszeć dziwny metaliczny dźwięk jakby coś się poluzowalo gdzieś po lewej stronie silnika (strona gdzie jest pasek rozrządu). Zaglądałem ale nic nie widziałem. Może jakieś porady gdzie szukać przyczyny tego grzechotania.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:56:22 przez Brt »

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz TB] Metaliczne grzechotanie przy nagłej zmianie obrotów.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2015, 21:55:02 »
Może osłona katalizatora tak dzwoni?

Matison

  • Gość
[Getz TB] Metaliczne grzechotanie przy nagłej zmianie obrotów.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2015, 14:15:17 »
Zobaczę tą osłonę przy najbliższej okazji w sumie przy takiej jeździe katalizator najbardziej obrywał wraz z poduszkami silnika.

stiv88

  • Gość
[Getz TB] Metaliczne grzechotanie przy nagłej zmianie obrotów.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2016, 08:57:26 »
Kolego sprawdź napinacz pasków  .U mnie  też tak grzechotało  i najbardziej na  rozgrzanym silniku i okazało się że  to napinacz

Matison

  • Gość
[Getz TB] Metaliczne grzechotanie przy nagłej zmianie obrotów.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2016, 23:27:59 »
Chodzi ci o samą rolkę napinacza czy cały napinacz?
Mnie i tak czeka raczej już wymagająca nawet dla dmuchania na zimno kontroli luzu zaworowego.

[ Dodano: 2016-05-24, 12:18 ]
Wymieniłem napinacz paska rozrządu, pasek i zrobiłem luz zaworowy niestety grzechotanie ale teraz nieco mniejsze zostało pomimo że luz zaworowy występował nawet dość spory. Widocznie coś się gdzieś poluzowało albo jeszcze jednej śruby na osłonie katalizatora brakuje kanału czy nawet podnośnika nie mam by dokładnie to sprawdzić.