Autor Wątek: [Atos] Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy  (Przeczytany 2733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wlad

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« dnia: 02 Czerwiec 2008, 22:35:49 »
Cytat: sundance_kid
Przydałoby się jeszcze wspomaganie i licznik od obrotów
to ciekawe,przysiaglbym ze atos w wersji podstawowej ma serwo.moj w kazdym razie ma-mimo,ze nawet el.szyb nie posiada :oops:
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:07:54 przez Brt »

sundance_kid

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2008, 22:52:53 »
Mój nie ma niestety. A przydałby się.

[ Dodano: 2008-06-02, 22:56 ]
Jeszcze szkoda, że nie ma zamykanego schowka. Wszystko w drzwiach trzeba wciskać.

Vex

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2008, 00:07:34 »
Cytat: "wlad"
Cytat: "sundance_kid"
Przydałoby się jeszcze wspomaganie i licznik od obrotów

to ciekawe,przysiaglbym ze atos w wersji podstawowej ma serwo.moj w kazdym razie ma-mimo,ze nawet el.szyb nie posiada :oops:


Samochod bez serwa to ciekawostka. Serwo to wspomaganie ukladu hamulcowego. Wspomaganie kierwonicy "zasilane" jest z paska o ile istnieje.

Oryginalny kolor :)

Jarek

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2008, 00:17:54 »
Cytat: "Vex"
Samochod bez serwa to ciekawostka

Ma servo na bank, zwykłe nieporozumienie, zresztą dobrze zauważyłeś różnicę.

sundance_kid

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2008, 05:40:16 »
Chodziło mi o wspomaganie kierownicy tam wyżej pisząc o wspomaganiu. Niedociągnięcie.

wlad

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2008, 08:13:27 »
Cytat: "Vex"
Samochod bez serwa to ciekawostka. Serwo to wspomaganie ukladu hamulcowego. Wspomaganie kierwonicy "zasilane" jest z paska o ile istnieje.

nie wiem,u mnie na poludniu polski od dziecinstwa slyszalem pojecie:serwo kierownicy i o to mi chodzilo w poscie.byc moze jest to zla nazwa,ale odkad przestano produkowac malucha myslac o serwie jako wyposazeniu mozna przypuszczac ze chodzi o wspomaganie kierownicy[po prostu 100% aut ma serwo hamulcow w wyposazeniu seryjnym-pomijajac dziwactwa typu auta sportowe itp].podobnie jak mowiac hamulce samochodu osobowego mamy na mysli uklad hydrauliczny-mimo ze w ciezarowkach jest pneumatyczny ,a dawniej istnial mechaniczny.
a wspomaganie kierownicy niekoniecznie musi byc napedzane paskiem-przyklad chociazby koncernu fiata czy peugeota...

Jarek

  • Gość
Układy wspomagania - servo hamulcowe i kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2008, 10:26:31 »
Cytat: "wlad"
po prostu 100% aut ma serwo hamulcow w wyposazeniu seryjnym

Masz całkowitą rację. Na dodatek 2-obwodowy przynajmniej a o tym w dyskusjach też raczej się nie wspomina.
Cytat: "wlad"
mowiac hamulce samochodu osobowego mamy na mysli uklad hydrauliczny

Zgadza się.
Cytat: "wlad"
a wspomaganie kierownicy niekoniecznie musi byc napedzane paskiem

To też się zgadza.
Jednak w mowie potocznej zakorzeniły się już pewne określenia i nie ma sensu tego zmieniać, może lepiej pisać wprost o jakie wspomaganie chodzi żeby potem uniknąć nieporozumień.