Autor Wątek: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi  (Przeczytany 2731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafi133

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Grudzień 2020, 07:39:22 »
Nie znasz dnia ani godziny kiedy lampka zgaśnie  8)

Pokaż z ciekawości jak Twoja lampka wygląda na zdjęciu.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Grudzień 2020, 18:59:25 »
Identycznie jak na zdjęciach z linku do Ali który wrzuciłeś + moja rzeźba która niewiele wnosi :P

Tak się zastanawiam że może ten mostek jest jednak potrzebny? Coś mi się chyba obiło o oczy że Canbus próbkuje niskim napięciem zmiennym, wtedy to by miało sens ;) Zamówię z ali nowy mostek i zobaczymy, poświęcę te 3 pln :P
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2020, 19:01:32 przez MrQ »

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Luty 2021, 20:32:50 »
Witam
U mnie pare dni temu  tylna lampka zaczeła  słabiej świecić po otwarciu drzwi. Wymontowałem lampkę i dobrałem się do diody o której pisze Rafi. Robota akurat do kawki;) po wymianie diody wszystko chodzi jak dawniej czytaj jasno;)! Dzieki Rafi;)

Offline Rafi133

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Luty 2021, 21:02:34 »
Super  :)  Cieszę się bardzo, że mrok nie ogrania naszych aut :)

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 205
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Sierpień 2022, 15:25:44 »
Podbiję temat padło tylne oświetlenie wnętrza z przycisku działa z otwartych drzwi nie przednia lampka się zapala. Czy ktoś może powiedzieć jak wyjąć tą lampkę żeby niczego nie rozwalić?

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 205
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrzesień 2022, 20:02:33 »
Więc dla wszystkich którzy na pałę wymieniają diody a nie sądzę aby wszyscy potrafili je najpierw zmierzyć. Wymiana dla wymiany nie ma sensu a dioda jest na 400V więc mało prawdopodobne aby tak sama się uszkodziła chyba że dostała przerwy ze starości...Zwarcie też mało prawdopodobne przy 12V zasilania żarówki. W każdym razie w moim przypadku ewidentnie wina leży po stronie przedniej podsufitki oczywiście mowa o świeceniu po otwarciu drzwi z automatu. Nie świeciła tylna lampka  przymierzałem się do wymiany diodki bo tak wyczytałem w tymże temacie ale poruszałem przednią podsufitką włącznikiem i zadziałała tylna? Problem polega na braku styku we włączniku z przodu, wygląda na to że układ jest połączony szeregowo i to jest całe uszkodzenie.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Wrzesień 2022, 20:41:42 »
U mnie był ten sam problem z przycisku lampka z tyłu świeciła ale po otwarciu drzwi nie a przyczyna była w krańcówkach
( brak masy ) po odkręceniu wszystkich kolejno i oczyszczeniu śrubek i gniazd oraz spryskaniem środkiem do zabezpieczania
styków wszystko wróciło do stanu pierwotnego wynika z tego że to brak masy w lamce z przodu lub w krańcówkach jest
przyczyną. 

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 205
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Wrzesień 2022, 15:37:21 »
Bardzo możliwe.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 205
Odp: Tylna lampka podsufitki nie świeci po otwarciu drzwi
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Październik 2022, 16:49:32 »
No i padło całkiem więc zabrałem się...Zdemontowałem przednie oświetlenie wnętrza, zmierzyłem diody są dwie i sprawne. Nieco przysmażony plastik przy styku włącznika moim zdaniem bardzo kiepsko to Hyundai wykonał. Wyczyściłem przygiąłem nieco styczki i mam nadzieję że na jakiś czas nie będzie iskrzyć. Kiedy światełka gasły słyszałem delikatne iskrzenie ale nie wiedziałem skąd dochodzi teraz już wiem. Ale tylne oświetlenie ani mru mru. Więc odkręciłem troszkę się trzeba pomęczyć aby wyjąć plastik ten wewnętrzny. Obejrzałem na oko ok. Zmierzyłem diodę i okazało się że ma przerwę. Po wymianie świeci elegancko. Więc u mnie jednak to samo. Dodam jeszcze że w przedniej diody są lutowane a w tylnej jest zgrzana do blaszki.