Autor Wątek: Skrzynia automat chłodzenie oleju.  (Przeczytany 571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Skrzynia automat chłodzenie oleju.
« dnia: 04 Listopad 2020, 16:13:02 »
Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć narysować jak wygląda drogą oleju ze skrzyni przez chłodnicę i zpowrotem do skrzyni  bo można pomylić podłączenie zasilania z powrotem króćce są obok siebie i mają taką samą średnicę  chcę być pewny że jest dobrze a nigdzie nie mogę znaleźć informacji mam różne manuale serwisowe ale nic nie piszą o tym to samo w necie brak danych opisów itp chodzi oczywiście o Tucson 2.0 crdi z automatem  2005.

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Odp: Skrzynia automat chłodzenie oleju.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2020, 14:37:12 »
Robiłem samodzielnie wymianę oleju w swojej skrzyni (taką prawie dynamiczną, czyli po odłączeniu jednego z króćców przy chłodnicy oleju spuszczanie i dolewanie po 1l ).
Też nie wiedziałem, który króciec jest do chłodnicy, a który powrotny i wtedy ktoś mi mądrze doradził, by dotknąć obydwóch w czasie pracy i ten cieplejszy będzie do chłodnicy, a ten chłodniejszy to powrót :).

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: Skrzynia automat chłodzenie oleju.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2020, 16:54:57 »
HM nie za bardzo mi pomogłeś ja wiem który to przewód zasilający a który powrotny bo też robiłem wymianę prawie dynamiczną ale nie wiem czy wiesz jak jest zamontowana chłodnica w tucsonie gdzie olej przechodzi przez część chłodnicy cieczy chłodzącej i wychodzi do chłodnicy jak na zdjęciu gdzie zaznaczyłem jak to u mnie jest. Nie jest łatwo się pokapować co i jak ale dałem radę na chłodnicy nie widziałem strzałek ale myślę że tam nikt nie zmieniał bo i trudny dostęp ale już nad skrzynią można bez problemu pomieszać.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: Skrzynia automat chłodzenie oleju.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2020, 21:04:05 »
Ok już sam doszedłem co i jak jest dobrze podłączone.