Autor Wątek: Dwumasa Sachs czy Łuk  (Przeczytany 690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravoj

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Dwumasa Sachs czy Łuk
« dnia: 14 Grudzień 2020, 22:52:33 »
Witam, przeszukałem forum i nic nie znalazłem. Muszę kupić dwumasę do Tucsona JM 2.0 140KM
Co założyć? Łuk mi padł po 5 latach i 50tys. km, czy Sachs będzie mocniejszy?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2020, 11:31:15 »
Kurde, chyba nie ma istotnej różnicy. Pomogłaby zmiana stylu jazdy.

Offline ravoj

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2020, 16:44:05 »
Zmiana odpada bo auto sporo jeździ po mieście, szału nie ma, częste gaszenie i odpalanie dobije najlepsze koło, zwłaszcza że dziś oglądałem nowego SACHSA a w środku LUK i cholerny lux na boki i na osi, można pokręcić jednym kołem dobre 2cm po obwodzie
 Śmierdzi mi to szajsem, rozleci się po założeniu, to w pudełku lata luzem a co mówić na obrotach. Kolebocze się na boki jak cholera.
Myślę żeby sztywne koło kupić VALEO i zapomnieć o tym gównie. Skrzynia wytrzyma o to się nie martwię
 

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2020, 18:14:55 »
A widzisz, to jednak silnik nie jest dobrany do zastosowania. I trza płacić.

Offline yeti

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2020, 08:39:54 »
Sachs/LUK jedna firma, w kartonach lądują zamiennie.

Cytuj
cholerny lux na boki i na osi, można pokręcić jednym kołem dobre 2cm po obwodzie

zwróć takie coś, to już jest walnięte

Offline ravoj

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2020, 17:42:10 »
Taki luz jest na wszystkich kołach, dziś odebrałem LUKa i to samo, zresztą mechanicy mówią że tak ma być. Szajs i tyle. Wziąłem LUKa bo tańszy.
A co do silnika to każdy obecnie ma dwumasę i ni czorta coś dobrego kupić. Wiadomo na miasto benzyna, ale jak już ten Tucson jest , to niech będzie, szkoda sprzedawać. Co 5 lat te 800 zł wydam psia krew. Oby sprzęgło było ok bo drugie 800.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2020, 21:44:03 »
Z tego okresu produkcji, co twój, to zdecydowanie nie każdy. Mój "większy" jest z 2012, ale dwumasy nie ma (200 Nm).

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Dwumasa Sachs czy Łuk
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2020, 20:30:36 »
Luk najbardziej podrabiany jak przechodzi przez port z dalekiego wchodu nazwy portu nie pamiętam to lewizna z chin i to tyle na temat czy oryginał czy tylko szajs. Chcemy kupować tanio bo zarabiamy jak zarabiamy i do krajów zachodnich nam trochę brakuje to mamy towar taki nie inny. Kup Luk-a w niemczech to zapewne będzie oryginał ale zapłacisz na pewno drożej. Niektóre sklepy już piszą,że posiadają towar oryginalny ale jest droższy. Reanimować koła nie ma sensu bo wytrzymuje ok. 6 miesięcy no chyba, że na sprzedaż samochodu.