Autor Wątek: [Elantra AD] Fegli stalowe a dobór śrub  (Przeczytany 1451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gewon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Fegli stalowe a dobór śrub
« dnia: 03 Listopad 2020, 14:58:53 »
Hej,

Kupiłem na zimę felgi stalowe do elantry ad z 2016r. Obecnie mam R16 alufelgi oryginalne. Kupiłem stalowe 6.5Jx16 ET50. Link jeśli pomoże:
https://www.oponeo.pl/felga-stalowa/trebl-tr9223#21135459

Potrzebuję śruby/nakrętki?, wiem, że rodzaj gwintu to M12 x 1.5, ale nie wiem jak dobrać długość. Na stronach można znaleźć informacje stal. alu. oryg. alu. uniw. stożek M12 1,5 nakr. Nie do końca rozumiem ten ostatni parametr, że nakrętka? tam nie ma śruby? Ktoś może montował i poleci jakie czy to tak nie działa ?

Offline gewon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Fegli stalowe a dobór śrub
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2020, 11:29:53 »
Dobra, już sam sobie odpowiedziałem na to pytanie :D jakby ktoś szukał to w tym samochodzie są nakrętki, śruby wystają już, kwestia kupienia nakrętki stozkowej M12x1.5 na rozmiar kluczy, który ma się w aucie (u mnie 21) i będzie git :) 8)

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Odp: Fegli stalowe a dobór śrub
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2020, 12:05:51 »
śruby wystają już
To się nazywa szpilka :-)
Hyundai chyba we wszystkich swoich modelach stosuje nakrętki.
Możesz jeszcze zaszaleć i kupić nakrętkę z zamkniętą główką (przykład w załączniku) tylko wtedy musisz pilnować rozmiaru (długości)

Ważne aby nakrętka miała odpowiednią główkę, dedykowaną do felg stalowych

Offline gewon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Fegli stalowe a dobór śrub
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2020, 20:01:25 »
Dokładnie tak zrobiłem. Kupiłem zamknięte, bo felgi czarne, nakrętki czarne a szpilki srebrne to by łebki źle wyglądały i bałem się, że rdza wejdzie na nie. Kupiłem takie same jak obecne przy alufelgach tylko czarne, dokręci się do końca bo po gwincie ma zapas luzu przed zamkniętą główką nakrętki.