Autor Wątek: Hyundai ujawnił swój najmniejszy model elektryczny  (Przeczytany 1351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 715
Hyundai ujawnił swój najmniejszy model elektryczny
« dnia: 27 Październik 2020, 16:50:08 »

  • Hyundai przedstawił film oraz zdjęcia zwiastujące nowy mały model elektryczny bazujący na koncepcie 45
  • Paliwem, które napędza pojazd do dalszej jazdy w oparciu o technologię Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC) ma być uśmiech kierowcy
  • Wraz z nowym modelem ujawniony zostanie plan nowych wrażeń z mobilności dla najmłodszych
Hyundai zaprezentował dziś pierwszy film z najmniejszym samochodem elektrycznym w roli głównej, w którym ujawnia jego wyjątkową i innowacyjną konstrukcję.

Design niewielkiego pojazdu nawiązuje do elektrycznego konceptu 45, który Hyundai zaprezentował w 2019 roku na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) we Frankfurcie. By stworzyć pojazd projektanci Hyundaia zaadaptowali charakterystyczne lampy w kształcie kostek z modelu 45 oraz jego kanciastą, lecz płynną linią boczną. Ten nienazwany jeszcze model wykończono kolorem Performance Blue, który uzupełniono o pomarańczowe akcenty.


Samochód wyposażono w dwa silniki prądu stałego, które rozpędzają go do prędkości maksymalnej 7 km/h. Aby zwiększyć pewność siebie kierowcy, projektanci Hyundaia inspirując się sportami motorowymi, umieścili tylko jedno siedzenie pośrodku tego speedstera.


Zgodnie z motywem przewodnim projektu 45 Hyundai zbudował ten wyjątkowy samochód z tradycyjnego materiału ekologicznego - drewna. Samochód nie ma jeszcze oficjalnie zmierzonego zasięgu jazdy, ale uważa się, że uśmiech kierowcy jest paliwem, które napędza pojazd do dalszej jazdy w oparciu o technologię Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC).

Więcej szczegółów, dotyczących tego, w jaki sposób ten jedyny w swoim rodzaju pojazd elektryczny zapewni najmłodszym wyjątkowe wrażenia z mobilności, zostanie ujawnionych wkrótce.

Źródło: www.hyundai.pl