Autor Wątek: Wymiana klap regulujących przepływ powietrza (regulacja temperatury)  (Przeczytany 1190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abes99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Cześć Wszystkim ;)

Mam już od dłuższego czasu problem z regulacją temperatury (klima automatyczna). O ile latem mnie dokuczający, to zimą już bardziej. Praktycznie co bym nie ustawił, to pasażerowi leci zimne powietrze na nogi. Sterowanie temperaturą jego strony nic nie daje, na ustawieniu 29st.C leci zimne, a jak dam stopień dalej na HI to zaczyna lecieć lekko ciepłe. Z tego co już znalazłem w kilku wątkach problem leży w zacinających się klapach regulujących przepływ powietrza, problem tylko jak się zabrać za ich wymianę. Byłem nawet z tym problemem w ASO od razu mówiąc, że to problem tych klap i mają to zrobić, ale jedynie przeprowadzili diagnostykę (ponoć mechanik od spodu coś tam poruszał i kazali obserwować). Oczywiście bez zmian zaraz po wyjeździe z ASO, poza finansami - skasowali za diagnozę. Mieli przysłać wycenę wymiany tych klap, ale tak strasznie nie chcieli tego robić (wg nich trzeba rozebrać całą deskę rozdzielczą), że oczywiście wyceny żadnej nie dostałem. Lokalny mechanik też się nie chce za to zabrać :(
Macie jakieś pomysły jak ugryźć temat? Zmagał się już ktoś z tym i naprawił?

Offline abes99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Wymiana klap regulujących przepływ powietrza (regulacja temperatury)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2021, 22:57:23 »
Ech, nastała zima i wracam z problemem. Ktoś coś doradzi? Albo chociaż jakiś tutorial jak się do tego dostać, żeby zobaczyć co działa a co nie? Trzeba rozebrać całą deskę czy tylko środkowy panel?

PS. podpytałem jeszcze w jednym ASO odnośnie naprawy i sytuacja podobna, kupa roboty itd. Sprawdzili tylko cenę całego mechanizmu (chyba razem z nagrzewnicą) - ponad 3k :(

Offline dareknbr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Odp: Wymiana klap regulujących przepływ powietrza (regulacja temperatury)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2021, 22:35:35 »
Bardzo rzadko można napotkać objawy opisywane przez Ciebie. Proponował bym podstawić automatyczny panel i zobaczyć czy objaw minął. Jeżeli to klapy przyczyny mogą być w wyrobionych kołach plastikowych lub padł silniczek. Druga diagnoza na pewno dość czasochłonna. Można też kupić od automatycznej klimatyzacji całą nagrzewnice używaną i wymienić. 

Offline Kedzior

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Wymiana klap regulujących przepływ powietrza (regulacja temperatury)
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2022, 18:59:22 »
Mam dokładnie identyczny problem. Udało Ci się coś ustalić?

Offline Adrek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Forum Opel Zafira
Odp: Wymiana klap regulujących przepływ powietrza (regulacja temperatury)
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2022, 22:50:23 »
Szczerze mówiąc nie spotkałem się z problemami z zacinającymi się klapkami z nawiewu.

Jedynie problemy czasem stwarzają siłowniki sterujące tymi klapami z temperatury. Najprościej byłoby wjechać kamerką (lub trochę się nagimnastykować) i sprawdzić czy sam siłownik działa podczas zmiany temperatury pasażera.

Offline Kedzior

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Wymiana klap regulujących przepływ powietrza (regulacja temperatury)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2022, 23:46:14 »
Może komuś przyda się ta informacja.

U mnie okazało się, że jest uszkodzona pompa wody. Po jej wymianie u pasażera wróciło ciepłe powietrze.