Autor Wątek: Sterowanie lusterka góra/dół  (Przeczytany 552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gizas

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Sterowanie lusterka góra/dół
« dnia: 05 Styczeń 2021, 14:21:43 »
Witajcie!
To mój pierwszy wątek na forum, a że mam kilka pytań to niedługo będą kolejne, ale po kolei...
Kupiłem auto i nie zauważyłem, że lusterko od strony kierowcy nie steruje się w pionie, a w związku z tym że żona jest sporo niższa to za każdym razem, gdy się zmieniamy za sterami trzeba lusterko regulować, a teraz można zrobić to ręcznie dotykając lusterko, bo w pionie reguluje się bardzo łatwo i lekko.
Czy ktoś wie co może być przyczyną? Coś tam spadlo?urwalo się? Albo wyrobiło?
Demontujac je chciałbym wiedzieć czy są szanse na naprawę czy muszę wcześniej coś kupić i wymienić?
Z góry dziękuję za pomoc!

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Sterowanie lusterka góra/dół
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2021, 20:43:07 »
Możesz to sprawdzić trzeba zdjąć wkład lusterka pod spodem jest takie plastikowe kółko do którego montuje się wkład. Musisz z boku miedzy obudowę a wkład włożyć coś w miarę wąskiego i podważyć aby zeszło z uchwytu  i będziesz miał dostęp do mechanizmu. Nie rozbierałem tego ale wymieniałem światełko kierunkowskazu. Może ten uchwyt działa a tylko wkład nie jest wciśnięty na swoje miejsce i wtedy nie sterujesz ponieważ część wkładu wisi w powietrzu. Poza tym na allegro pewnie dostaniesz całe lusterko z mechanizmem.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Sterowanie lusterka góra/dół
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2021, 20:56:11 »
Zakładając że błąd nie leży po stronie elektrycznej samego sterownika. Ale to można pomierzyć wypinając przewody zasilania pod wkładem lusterka.


Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Sterowanie lusterka góra/dół
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2021, 21:29:15 »
Tu masz silniczek lewy czyli od strony kierowcy za 50zł
https://allegro.pl/oferta/hyundai-ix-35-tucson-silniczek-lusterka-lewy-9917064186

Offline gizas

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Sterowanie lusterka góra/dół
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2021, 23:04:54 »
Kolego Yoda, bardzo dziękuję za pomoc!
Wydaje mi się, że elektrycznie nie powinno być problemu, bo gdy próbuje sterować w górę lub dół to słychać silniczek także sygnał dostaje, ale lusterko się nie porusza. Spróbuje je docisnąć, a jeśli to nie pomoże to czeka mnie rozbiórka, chociaż czytałem gdzieś (chyba) na forum,żeby zimą nie brać się za robotę z plastikami...inna sprawa, że zima jeszcze nie przyszła, tak po prawdzie 😉