Autor Wątek: Kontrolka ESP  (Przeczytany 971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Kontrolka ESP
« dnia: 19 Październik 2020, 23:31:20 »
Od czasu do czasu w trakcie jazdy zapala mi się na stałe kontrolka ESP. Wówczas przycisk ESP nie reaguje, pomaga jedynie restart silnika. Któryś z kolegów miał podobną przypadłość ?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2020, 15:34:48 »
Świecia mi się ta kontrolka z jeszcze jedną powodem była pęknięta koronka od ABS

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2020, 18:44:03 »
czy pękła na skutek "urazu mechanicznego" czy tak sama z siebie ? To ta zębatka na piaście ?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2020, 21:10:28 »
Tego Ci nie powiem jaki był powód ale była stara pewnie pamiętała fabrykę, jak ja ściągałem z mechanikiem to stwierdziliśmy, że pękła chyba ze starości tak sama od siebie. Zostały mi jeszcze tylne do wymiany bo pewnie tez któraś pęknie. Z tego co wyczytałem na tym forum to taki ich urok i nic nie poradzisz na ten temat.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2020, 18:56:08 »
Dzisiaj podłaczyłem pod kompa i wypadły błędy :
1208 - czujnik prędkości koła tylnego lewego - nieprawidłowa szczelina powietrzna czujnika
1211 - czujnik prędkości koła tylnego prawego - nieprawidłowa szczelina powietrzna czujnika

Czyli chyba to co u Ciebie - dwie koronki do wymiany :P
Na alledrogo ceny koronek od 17 do 120 pln  - mega rozrzut... Żeby ją wymienić to jakaś grubsza robota? Chyba trza będzie bęben zwalić i hamulce zdemontować - czy się mylę ?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2020, 19:57:07 »
Przód spoko ale właśnie tył mnie przeraża, zobacz na FOX Rzeszów sprawdź ile kosztują oryginały badziewia nie kupuj bo szkoda roboty zanim kupisz sprawdź czy to faktycznie one czy czujniki ale ja stawiam na koronki no i miłej zabawy :)

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2020, 23:55:05 »
Zwaliłem bębny i moim oczom ukazały się koronki pikne jak nowe za to zafajdane pyłem z hamulców podobnie jak i czujnik. Wszystko wyczyszczone, przedmuchane i teraz sie obaczy  8)

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Kontrolka ESP
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopad 2020, 14:25:36 »
No to masz problem z głowy pozostaje tylko jazda :)