Autor Wątek: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r  (Przeczytany 1905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devil_Nightmare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« dnia: 17 Październik 2020, 19:02:55 »
Witam

Od jakiegoś czasu posiadam Hyundaia I30 FD 1.4 PB 2010 r produkcji czeskiej

Mam parę pytań odnośnie auta:

1. W jaki sposób mogę sprawdzić czy działają podgrzewane lusterka? Sprzedawca mówił, że należy włączyć ogrzewanie tylnej szyby, lecz gdy włączam nie widzę żeby cokolwiek grzało szczególnie z rana w jesienne chłodne dni. Chyba, że widać efekt dopiero gdy lusterka są zamarznięte. Może powinienem się wybrać z tym do elektryka albo samemu to sprawdzić?
2. Czy ktoś zakładał tylne czujniki parkowania? Czy jest to duży koszt? I czy można to zrobić samemu?
3. Czy jest możliwość założenia podłokietnika do auta? Widziałem na allegro, że są jakieś dedykowane do 200zł. Pytanie czy warto? Oraz czy mógłbym sobie poradzić z tym sam? (foto poniżej)
4. Czy jest możliwość wstawienia przycisków multimedialnych na kierownicy? (foto poniżej) (pogłaśnianie i zmienianie utworów w radiu). Widziałem, że na allegro da radę kupić ten panel za ok. 70zł  , ale czy da radę to zamontować czy trzeba kupować całą kierownice z takimi przyciskami?
5. Mam na tapicerce drzwi takie fałdki przy oknie które niestety zrobiłem to sam przypadkowo. Myślicie, że mogę jakoś poprawić to sam czy trzeba wymieniać całą tapicerkę? (foto poniżej)
6. Czy ktoś kto posiada taki model też komputer pokazuje spalanie na poziomie 9l? Czy to normlane czy może być coś nie tak?

Bardzo bym prosił o odpowiedź jeśli ktoś posiada wiedzę na ten temat.

Z góry dziękuje



 

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2020, 00:06:50 »
Co do 1 to tak powinno być lecz gdy jest z rana rosa lub zaparowane szyby/lusterka to powinno się to załączać. Jak nie to może jest problem...? Poszukaj nastrój forum, ja osobiście robiłem to prywatnie i działa to dziś bo nie mam osobiście nerwów do takiej pracy 😊 Są i raczej nie powinno to być skomplikowane jak już tym bardziej jest dedykowany do twojego auta moim zdaniem. Myślałem też o tym kiedyś lecz stwierdziłem że już nie przyda mi się definitywnie :) 4. Myślę że się da aczkolwiek nie wiem jak tam z podłączeniem (wiązka?). Można też podjechać i zapytać w sklepie z Car Audio bo takie rzeczy też wstawiają i może nie byłby to duży koszt... 🤔

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2020, 00:11:14 »
5. Może to trzeba pamiętać podgrzać trochę i wygładzić? Nie miałem tego więc nie wiem co doradzić, można z tym jeździć 😊 Po tankowaniu resetujesz śr. spalanie i zawsze masz ok 9l.? Wszystko też zależy od stylu jazdy, może przelicz sobie na rzeczywiste jakie masz spalanie bo wiem że te wskaźniki zawsze okłamują...

Offline Devil_Nightmare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2020, 16:50:39 »
5. Może to trzeba pamiętać podgrzać trochę i wygładzić? Nie miałem tego więc nie wiem co doradzić, można z tym jeździć 😊 Po tankowaniu resetujesz śr. spalanie i zawsze masz ok 9l.? Wszystko też zależy od stylu jazdy, może przelicz sobie na rzeczywiste jakie masz spalanie bo wiem że te wskaźniki zawsze okłamują...

Pytanie tylko czym podgrzać? Żelazkiem czy czymś innym? Niby nie jest to coś co szkodzi ale się trochę rzuca w oczy.

Co do spalania to jak je zresetować ?

Co do 1 to tak powinno być lecz gdy jest z rana rosa lub zaparowane szyby/lusterka to powinno się to załączać. Jak nie to może jest problem...? Poszukaj nastrój forum, ja osobiście robiłem to prywatnie i działa to dziś bo nie mam osobiście nerwów do takiej pracy 😊 Są i raczej nie powinno to być skomplikowane jak już tym bardziej jest dedykowany do twojego auta moim zdaniem. Myślałem też o tym kiedyś lecz stwierdziłem że już nie przyda mi się definitywnie :) 4. Myślę że się da aczkolwiek nie wiem jak tam z podłączeniem (wiązka?). Można też podjechać i zapytać w sklepie z Car Audio bo takie rzeczy też wstawiają i może nie byłby to duży koszt... 🤔

W tym problem, że lusterka są cały czas zaparowane mimo że samochód działa przez dłuższy czas... pewnie podjadę z tym wkrótce do elektryka i się dowiem co chodzi. Tylna szyba działa na pewno.

Offline meszok

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2020, 20:22:48 »
Cytuj
1. W jaki sposób mogę sprawdzić czy działają podgrzewane lusterka? Sprzedawca mówił, że należy włączyć ogrzewanie tylnej szyby, lecz gdy włączam nie widzę żeby cokolwiek grzało szczególnie z rana w jesienne chłodne dni. Chyba, że widać efekt dopiero gdy lusterka są zamarznięte. Może powinienem się wybrać z tym do elektryka albo samemu to sprawdzić?

W takim wypadku podgrzewanie Ci nie działa. U mnie po włączeniu podgrzewania tylnej szyby automatycznie włącza sie podgrzewanie lusterek. Bardzo fajna sprawa nie tylko zimą. Często jak jeździłem w deszczu włączałem podgrzewanie i momentalnie lusterka suche. Dużo lepiej widać.

Cytuj
2. Czy ktoś zakładał tylne czujniki parkowania? Czy jest to duży koszt? I czy można to zrobić samemu?

Jak najbardziej można zrobić samemu. Każde czujniki z allegro podejdą. Jeśli masz chodź minimalne pojęcie to to ogarniesz

Cytuj
3. Czy jest możliwość założenia podłokietnika do auta? Widziałem na allegro, że są jakieś dedykowane do 200zł. Pytanie czy warto? Oraz czy mógłbym sobie poradzić z tym sam? (foto poniżej)
Moja rada poszukaj całego tunelu środkowego z podłokietnikiem oryginalnym. Dużo lepiej to będzie wyglądało. Ja cały tunel i idealnym stanie wyrwałem za 100zł z przesyłką. Godzinak roboty i dwa piwa i masz założone. A komfort dużo lepszy w podróżowaniu

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2020, 04:00:09 »
Co do resetu spalania to wystarczy wcisnąć przycisk TRIP dłużej którym zmieniasz opcje na wyświetlaczu.

Offline grzekrys83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2020, 10:30:15 »
1. W jaki sposób mogę sprawdzić czy działają podgrzewane lusterka? Sprzedawca mówił, że należy włączyć ogrzewanie tylnej szyby, lecz gdy włączam nie widzę żeby cokolwiek grzało szczególnie z rana w jesienne chłodne dni. Chyba, że widać efekt dopiero gdy lusterka są zamarznięte. Może powinienem się wybrać z tym do elektryka albo samemu to sprawdzić?
Łatwo sprawdzisz, jak będziesz miał zaparowane/mokre lusterka, włączysz podgrzewanie, jak odparuje to działa, jak nie - to bezpieczniki. Nie tylko w zimę widać efekty.

2. Czy ktoś zakładał tylne czujniki parkowania? Czy jest to duży koszt? I czy można to zrobić samemu?
Mój post
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,11545.msg105054.html#msg105054

3. Czy jest możliwość założenia podłokietnika do auta? Widziałem na allegro, że są jakieś dedykowane do 200zł. Pytanie czy warto? Oraz czy mógłbym sobie poradzić z tym sam? (foto poniżej)

Kup cały środkowy tunel. Wymiana to max 20 min. po 3 śruby z każdej strony. Prosta sprawa :)

4. Czy jest możliwość wstawienia przycisków multimedialnych na kierownicy? (foto poniżej) (pogłaśnianie i zmienianie utworów w radiu). Widziałem, że na allegro da radę kupić ten panel za ok. 70zł  , ale czy da radę to zamontować czy trzeba kupować całą kierownice z takimi przyciskami?
Mogę instrukcję na prv wysłać lub dostępna na grupie na FB: https://www.facebook.com/groups/1738655033094406/files

5. Mam na tapicerce drzwi takie fałdki przy oknie które niestety zrobiłem to sam przypadkowo. Myślicie, że mogę jakoś poprawić to sam czy trzeba wymieniać całą tapicerkę? (foto poniżej)

Zostaw to, wymiana nie warta zachodu. Za chwilę znów coś się stanie, bo to miękki materiał. Doraźnie wygładź i będzie ok.

Offline Devil_Nightmare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2020, 17:02:19 »
Bardzo dziękuje za informację i porady :)

Co do środkowego tunelu to musi być dokładnie do modelu z takiego samego rocznika i takim samym silnikiem. Czy podchodzą też różne wersje?

Co do tych fałdów na tapicerce jakiś pomysł czym to wygładzić trochę, aby chociaż troszkę się to zapadło? Jakoś mi nic nie przychodzi do głowy


Offline meszok

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2020, 18:46:10 »
Cytuj
Co do środkowego tunelu to musi być dokładnie do modelu z takiego samego rocznika i takim samym silnikiem. Czy podchodzą też różne wersje?

Szukaj od Wersji FD. Rocznik obojętny silnik obojętny w zasadzie jestem na 99% pewny że nadwozie też obojętne.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Październik 2020, 08:39:05 »
4. Czy jest możliwość wstawienia przycisków multimedialnych na kierownicy? (foto poniżej) (pogłaśnianie i zmienianie utworów w radiu). Widziałem, że na allegro da radę kupić ten panel za ok. 70zł  , ale czy da radę to zamontować czy trzeba kupować całą kierownice z takimi przyciskami?

http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,11588.0.html

Offline Devil_Nightmare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Październik 2020, 22:19:12 »
Dziękuje bardzo za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, otóż przy nierównej drodze w aucie trzeszczy przednia szyba czasami też na równej przy niskich prędkościach.

Czy ktoś miał coś takiego i wie jaka może być przyczyna?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Październik 2020, 12:19:28 »
Jesteś pewny że trzeszczy przednia szyba...? 🤔

Offline Devil_Nightmare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Październik 2020, 17:03:58 »
Tak mi się wydaje, albo to deska rozdzielcza. Nie mam pojęcia bardziej po prawej stronie auta gdy się siedzi w samochodzie. W każdym razie coś trzeszczy, ale co to może być to nie mam pojęcia.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Październik 2020, 19:54:17 »
Ja miałem stuki na dziurach też z okolicy szyby/grodzi po stronie pasażera. Po prośbie blacharza, jazdach jego z kolegą okazało się że winnym dźwięków jest luz w zawiasie maski silnika. Może też u cb jest ona winna? U mnie dochodzenie tego trwało długo ale jest spokój, też mam czasem dziwne dźwięki jakby z kokpitu ale z wiekiem chyba ten typ tak ma. To nie jest klasa premium aut więc lepiej zgłośnic radio 😊

Offline Devil_Nightmare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Parę pytań odnośnie I30 FD 1.4 2010r
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad 2020, 20:40:58 »
Wracam ponownie do tematu

Co do trzeszczenia to pojawia się to najczęściej w momencie przyspieszenia, ale po chwili przestaje, tak jakby coś przenosiło drgania z silnika, w sumie to nie mam pojęcia. Może kiedyś z tym podjadę, żeby mi ktoś zobaczył.

Pojawił się poważniejszy problem. Nie wiem czy u kogoś coś takiego działo. Otóż ostatnio szwankuje mi pilot do otwierania centralnego zamka. Mianowicie wygląda to tak:

Pilot raz działa a raz nie działa. Ostatnio jeździłem w dłuższą trasę ok. 300km. Pilot przed podróżą działał, wszystkie drzwi się otwierały. Gdy dojechałem i chciałem zamknąć auto niestety odmówiło posłuszeństwa, dodatkowo zauważyłem, że gdy nie działa centraly zamek otwierany pilotem nie działa także żarówka w podsufitce i żarówka w bagażniku.  Dwa dni później jakimś cudem centralny zamek znów działa gdy otwieram pilotem, a wraz z znim obie żarówki. Nie wiem przez co to się dzieje i jaka może być przyczyna, może ktoś miał coś takiego. W każdym razie nie wiem czy mogę zrobić to sam czy lepiej podjechać z tym do elektryka. Czasami też nie zamykają się wszystkie drzwi gdy użyje przycisku "lock" który znajduje się na drzwi.