Autor Wątek: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika  (Przeczytany 1455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SuperMario

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« dnia: 15 Październik 2020, 10:49:05 »
Witam
Od dluzszego czasu obserwuje dziwne zachowanie - poczas jazdy ze stala predkoscia poza miastem, niezaleznie od biegu, silnik co jakis czas zmienia dzwiek na jakis taki basowy na kilka sekund i wraca do normy. Po podlaczeniu TorquePro zauwazylem ze podczas tego dziwnego dzwieku skacze obciaznie silnika do 80-90%. W zalaczniku zapis z wczorajszej jazdy. Warunki:
- predkosc: ok 100kmh
- tempomat
- droga: autostrada
- nachylenie: wystepuje niezalezenie od nachylenia drogi
- podczas jazdy nic dodatkowo nie włączane/wylaczane.

Pytanie. Jakie PIDy moge jeszcze dorzucic do monitorowania zeby szukac anomalii?

Chyba ze juz ktos przerabial taki przypadek?
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2020, 10:52:53 przez SuperMario »

Offline ozyrys00

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2020, 19:48:47 »
Ostatnimi czasy zaobserwowalem to samo u siebie. Czy rozgryzles temat?

Offline SuperMario

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień 2020, 22:43:35 »
Bylem juz u jednego mechanika, bylismy na przejazdzce po autostradzie z podlaczonym komputerem i jedyne co stwierdzil to tyle ze przy 110km/h na tempomacie po autostradzie 6ty bieg to za duzo - "6ke to panie wrzuca sie od 140kmh". Czyli rozumiem ze zle jezdze i jadac po autostradzie 100-110 mam miec 4ty bieg, no moze max 5ty i stopery w uszach. Poza tym po autostradzie niby nie mozna wiecej niz 140, wiec te przelozenie to niech mi najlepiej wymontuja, bo do czego je wykorzystywac? Hmm...  Chyba musze isc na doszkolenie jakies.

Co do tematu glownego to zauwazylem tez ze takie skoki obiazenia podczas wypalania DPF sa co ok 15sekund. Na 30 XII jestem umowiony do ASO. Zobaczymy co stwierdza ONI. Jak tylko cos sie dowiem dam znac

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień 2020, 14:55:30 »
A konkretnie to jakie są obroty silnika przy 140km/h na szóstym biegu ?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2020, 17:47:33 »
Może starej daty ten mechanik? Przecież twój diesel i w okolicach 100 i 140 jest w granicach najwyższego momentu obrotowego.

Z drugiej strony, 100-110 to trochę niewygodna prędkość na autostradę, bo za mało się różni od ciężarówek. Jak mi się wcale nie spieszy, to tempomat ustawiam na 120 (benzyna, turbo, 2500 rpm).

Życie z depeefem to... martyrologia.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2020, 17:49:30 przez weuek »

Offline SuperMario

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2020, 01:10:11 »
A konkretnie to jakie są obroty silnika przy 140km/h na szóstym biegu ?
Dzis wracajac z pracy sprawdzilem - 6 bieg przy 140km/h (licznikowe) obroty ok 2400

Może starej daty ten mechanik? Przecież twój diesel i w okolicach 100 i 140 jest w granicach najwyższego momentu obrotowego.
Wiek ok 40 lat, warsztat od dawien dawna, rodzinny interes

Z drugiej strony, 100-110 to trochę niewygodna prędkość na autostradę, bo za mało się różni od ciężarówek. Jak mi się wcale nie spieszy, to tempomat ustawiam na 120 (benzyna, turbo, 2500 rpm).
Po autostradzie jade odcinek ok 20km dziennie wracajac z pracy o godz 0.30 - ruch maly i jakos nie spieszy mi sie bardzo zeby gnac po 140 lub wiecej

Życie z depeefem to... martyrologia.
Istny koszmar...

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2020, 12:09:27 »
Dzis wracajac z pracy sprawdzilem - 6 bieg przy 140km/h (licznikowe) obroty ok 2400
Przecież to są jak najbardziej właściwe obroty dla silnika diesla. Coś Ci facet mocno ściemniał.

Offline SuperMario

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń 2021, 14:06:21 »
Wizyta byla przelozona na dzis dopiero. Wiec tak, z oryginalnym komputerem zrobili ponad 100km i ponoc nic nie dzialo sie. Skasowali blad czujnika cisnienia oleju, i mowia ze jest wszytsko z ich strony ok. Podczas jazdy do domu, znow to samo. Po rozmowie z Pania, jestem umowiony na nastepny wtorek na jazde godzinna z mechanikami. I zobaczymy wtedy. Dam znac jak sie sprawa dalej rozwinela.

Jest tu ktos z okolicy Bytomia blizszej lub dalszej z i30 1.6 crdi 110km 2015r ? Zapraszam na prv

Offline ozyrys00

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2021, 17:21:17 »
Wynikły jakieś ustalenia z wtorkowego przejazdu?

Offline SuperMario

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2021, 18:47:54 »
Dopadl mnie niestety COVID, ale na szczescie przeszlem to lagodnie i od jutra wracam do swiata - koniec kwarantanny/izolacji. Bede umawiac sie na nowy termin.

A powiedz mi czym to zdiagnozowales u siebie? Ja uzylem TorquePro i jakis program z Boscha od mechanika na jego laptopie do diagnostyki. No ale jak to Pani stwierdzila - te programy nie maja autoryzacji Hyundai i nie mozna sie opierac o ich wyniki. Tez u Ciebie jest w stalych odstepach czasowych tak jak u mnie?

Offline ozyrys00

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2021, 22:22:24 »
Mam apke Torque pro, ale nie wnikalem co sie dzieje w parametrach. Jedynie obserwacje. Gdy jade autostrada, na tepomacie, po prostej drodze czasem slysze, ze silnik nagle glosniej pracuje oraz spalanie wzrasa do 10l na wskazniku spalania chwilowego. Ten stan trwa moze 20sekund co jakis czas. Probowalem wymusic normalna prace silnika poprzez chwilowa dezaktywacje tempomatu - wtedy wartosc spada do 0 (czyli DPF nie wypala sie i te skoki to nie wina procedury wypalania - chyba). Kiedy aktywuje tempo ponownie auto rozpedzi do zadanej predkosci i dzwiek oraz spalanie wracaja do normy. Jestem dalego od ASO i nie mam mozliwosci do nich podjechac. Jestem bardzo ciekaw co powiedza Tobie. Pozdrowienia.

Offline SuperMario

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2021, 18:50:59 »
Z braku czasu dzis dopiero dalem auto do mechanika, innego niz wcześniejszy, ale nie ASO. Bylismy na jezdzie probnej, ok 50km, i powiedzial ze dziwne zachowanie. Nie wie nawet od czego zaczac mowi. Narazie zostalo auto u niego i jak cos znajda to dadza znac jak cos znajda. U mnie spalanie sie nie zmienia

Offline ozyrys00

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Skoki obciazenia i zmiana dzwieku silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpień 2021, 19:08:50 »
Udalo Ci sie uporac z ta sytuacja?