Autor Wątek: Wymiana oleju  (Przeczytany 239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JarekEm

• HKP
  • **
Wymiana oleju
« dnia: 09 Październik 2020, 10:02:57 »
Co ile zmieniacie olej w swoich samochodach? Ja wcześniej wymieniałem co 10 tys i teraz raczej też tak planuje robić, zastanawiam się tylko czy warto to robić w ASO dla podtrzymania historii w książce serwisowej czy lepiej w jakimś warsztacie(tutaj problem bo nie znam żadnego zaufanego w Krakowie)

Offline asche

• HKP
  • **
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2020, 19:26:04 »
1.4/100KM - ja wymieniam w ASO co 15 tyś. km.

Offline Tomeck81

• HKP
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2020, 14:53:28 »
Co ile zmieniacie olej w swoich samochodach? Ja wcześniej wymieniałem co 10 tys i teraz raczej też tak planuje robić, zastanawiam się tylko czy warto to robić w ASO dla podtrzymania historii w książce serwisowej czy lepiej w jakimś warsztacie(tutaj problem bo nie znam żadnego zaufanego w Krakowie)
musisz serisowac samochod w ASO, zeby utrzymac gwarancje. Chyba, ze nie chcesz miec gwarancji to olej mozesz sobie nawet sam wymienic. Pozdro

Offline m_mitoraj

• HKP
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2020, 06:49:18 »
Ja tez wymieniałem zawsze co 15tys lub co rok. Tak jak pisali wcześniej, musisz robić to w ASO żeby podtrzymać gwarancje. W ASO nazywają to małym serwisem, wycenili mi to na ok 450zl

Offline ojojo

• HKP
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2020, 16:54:16 »
Teoretycznie nie trzeba korzystać usług ASO żeby mieć gwarancję, wszystko jest opisane w książce serwisowej i instrukcji obsługi.
Przeglądy są co 24 miesiące lub 30tys. km a w zależności od warunków jazdy i silnika wymiana oleju co 30/15/7,5 tys km
Wymiana oleju po za ASO nie ogranicza gwarancji, o ile warsztat ma zarejestrowaną działalności wystawia rachunek itd.

Praktycznie warto jest robić przeglądy i coroczne wymiany oleju w ASO, zrobią co trzeba usuną usterki o ile są, wgrają mapy do navi i nikt nie będzie się sadził jakby coś się stało z autem.
Jeżeli ktoś często wymienia olej np co 7,5tys to co drugą wymianę można kupić filtr oleju w ASO, i z tym filtrem jechać gdzieś do warsztatu wymienić olej, wtedy ta operacja wyniesie połowę tego co w serwisie. oczywiście cały czas mowa o dobrym warsztacie.

BTW w KIA te same części w innych kartonikach kosztują lekko 10% mniej

Offline m_mitoraj

• HKP
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2020, 17:16:21 »
Teoretycznie jest tak jak mówisz, nie trzeba w ogóle korzystać z ASO żeby potrzymać gwarancje ale praktycznie pytałem o to przy zakupie i dostałem informacje, ze musi być ASO do tego żeby potem coś wyegzekwować z gwarancji bo inaczej z nimi nie wygrasz. Takie info, nie wiem na ile sprawdzone, dał mi sprzedawca.

Offline JarekEm

• HKP
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2020, 09:23:21 »
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Ostatni raz w ASO samochód był przy 95 tys w lipcu 2019 roku i po telefonie do ASO dowiedziałem się że musze zrobić "przegląd po 3 latach" który kosztuje 1110 zł + 98 zł za przegląd karoserii, nie udało mi się dopytać czy w tej cenie już jest zawarta cena np. oleju czy filtra bo rozłączyło mnie z Panią a później nie można było się dodzwonić  :o  Kolejny przegląd mam zrobić przy 120 tys a jego koszt to 1700 zł, ceny trochę mnie przestraszyły nie ukrywam ale jeśli faktycznie gwarancja będzie uznana w takim przypadku to chyba warto.

Offline ojojo

• HKP
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2020, 18:58:18 »
wg instrukcji przeglądy masz po 24/48/72/96/..... miesiącach lub przebiegu .../90/120/150... tys km
Przy 120tys. wymieniasz wszystkie filtry (paliwa, oleju, powietrza, kabinowy), płyn hamulcowy i 5,3L? oleju może to być jeden z droższych serwisów ale 1700zł O.O
Dopytaj jeszcze w innym serwisie, nawet w innym mieście