Autor Wątek: Wymiana oleju  (Przeczytany 1915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JarekEm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Wymiana oleju
« dnia: 09 Październik 2020, 10:02:57 »
Co ile zmieniacie olej w swoich samochodach? Ja wcześniej wymieniałem co 10 tys i teraz raczej też tak planuje robić, zastanawiam się tylko czy warto to robić w ASO dla podtrzymania historii w książce serwisowej czy lepiej w jakimś warsztacie(tutaj problem bo nie znam żadnego zaufanego w Krakowie)

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2020, 19:26:04 »
1.4/100KM - ja wymieniam w ASO co 15 tyś. km.

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2020, 14:53:28 »
Co ile zmieniacie olej w swoich samochodach? Ja wcześniej wymieniałem co 10 tys i teraz raczej też tak planuje robić, zastanawiam się tylko czy warto to robić w ASO dla podtrzymania historii w książce serwisowej czy lepiej w jakimś warsztacie(tutaj problem bo nie znam żadnego zaufanego w Krakowie)
musisz serisowac samochod w ASO, zeby utrzymac gwarancje. Chyba, ze nie chcesz miec gwarancji to olej mozesz sobie nawet sam wymienic. Pozdro

Offline m_mitoraj

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2020, 06:49:18 »
Ja tez wymieniałem zawsze co 15tys lub co rok. Tak jak pisali wcześniej, musisz robić to w ASO żeby podtrzymać gwarancje. W ASO nazywają to małym serwisem, wycenili mi to na ok 450zl

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2020, 16:54:16 »
Teoretycznie nie trzeba korzystać usług ASO żeby mieć gwarancję, wszystko jest opisane w książce serwisowej i instrukcji obsługi.
Przeglądy są co 24 miesiące lub 30tys. km a w zależności od warunków jazdy i silnika wymiana oleju co 30/15/7,5 tys km
Wymiana oleju po za ASO nie ogranicza gwarancji, o ile warsztat ma zarejestrowaną działalności wystawia rachunek itd.

Praktycznie warto jest robić przeglądy i coroczne wymiany oleju w ASO, zrobią co trzeba usuną usterki o ile są, wgrają mapy do navi i nikt nie będzie się sadził jakby coś się stało z autem.
Jeżeli ktoś często wymienia olej np co 7,5tys to co drugą wymianę można kupić filtr oleju w ASO, i z tym filtrem jechać gdzieś do warsztatu wymienić olej, wtedy ta operacja wyniesie połowę tego co w serwisie. oczywiście cały czas mowa o dobrym warsztacie.

BTW w KIA te same części w innych kartonikach kosztują lekko 10% mniej

Offline m_mitoraj

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2020, 17:16:21 »
Teoretycznie jest tak jak mówisz, nie trzeba w ogóle korzystać z ASO żeby potrzymać gwarancje ale praktycznie pytałem o to przy zakupie i dostałem informacje, ze musi być ASO do tego żeby potem coś wyegzekwować z gwarancji bo inaczej z nimi nie wygrasz. Takie info, nie wiem na ile sprawdzone, dał mi sprzedawca.

Offline JarekEm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2020, 09:23:21 »
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Ostatni raz w ASO samochód był przy 95 tys w lipcu 2019 roku i po telefonie do ASO dowiedziałem się że musze zrobić "przegląd po 3 latach" który kosztuje 1110 zł + 98 zł za przegląd karoserii, nie udało mi się dopytać czy w tej cenie już jest zawarta cena np. oleju czy filtra bo rozłączyło mnie z Panią a później nie można było się dodzwonić  :o  Kolejny przegląd mam zrobić przy 120 tys a jego koszt to 1700 zł, ceny trochę mnie przestraszyły nie ukrywam ale jeśli faktycznie gwarancja będzie uznana w takim przypadku to chyba warto.

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2020, 18:58:18 »
wg instrukcji przeglądy masz po 24/48/72/96/..... miesiącach lub przebiegu .../90/120/150... tys km
Przy 120tys. wymieniasz wszystkie filtry (paliwa, oleju, powietrza, kabinowy), płyn hamulcowy i 5,3L? oleju może to być jeden z droższych serwisów ale 1700zł O.O
Dopytaj jeszcze w innym serwisie, nawet w innym mieście

Offline JarekEm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2020, 15:16:28 »
Dzięki za informację, poszukałem i udało się znaleźć za 1350 zł. Ale od 2 dni pojawia mi się komunikat "Potrzebny przegląd" i liczba dni odliczając od 30. Zastanawiam się co jest tym spowodowane, bo samochód miał przegląd w 07.2019 przy przebiegu 95 tys km. obecnie jest 103 tys km i nie mineło ani 2 lata ani 15 tys km od ostatniego przeglądu. Data zakupu i rejestracji to 01.2017. Czy macie jakieś pomysły/podpowiedzi?  :)

Offline Michu90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Listopad 2020, 10:59:18 »
Dzięki za informację, poszukałem i udało się znaleźć za 1350 zł. Ale od 2 dni pojawia mi się komunikat "Potrzebny przegląd" i liczba dni odliczając od 30. Zastanawiam się co jest tym spowodowane, bo samochód miał przegląd w 07.2019 przy przebiegu 95 tys km. obecnie jest 103 tys km i nie mineło ani 2 lata ani 15 tys km od ostatniego przeglądu. Data zakupu i rejestracji to 01.2017. Czy macie jakieś pomysły/podpowiedzi?  :)

W ustawieniach komputera nie został zmieniony przebieg. Wszystko mozna samemu ustawic :)

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2021, 10:05:50 »
Witam, podepnę się pod temat. W jaki sposób serwis zorientuje się, że sam wymieniłem olej i filtr oleju? Chcę to zrobić po zimie (marzec), ze względu na specyfikę używania samochodu a w takich warunkach instrukcja mówi, że najlepiej wymienić olej po 6 miesiącach. Olej mam zakupiony dokładnie taki jak mówi instrukcja, czyli Shell Helix Ultra Professional AF 5W30, ale nie wiem jaki filtr kupić. Jak kupię innej firmy niż jest założony te pewnie się zorientują.

Offline Bolek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Wymiana oleju
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpień 2021, 23:16:53 »
Podpinam się pod ten wątek, żeby nie mnożyć tematów. Ostatnio wymieniałem pierwszy raz po przebiegu 2000 kilometrów olej w moim i30 1.5 ( 110 km ) 2020 rok prod. i zauważyłem, że korek spustu oleju nie miał uszczelki. Pierwszy raz się z tym spotkałem i nie wiem co o tym sądzić. Czy "ten typ tak ma", czy uszczelki nie było tylko w moim egzemplarzu. Czy ktoś z posiadaczy i30 z tym silnikiem ma jakąś wiedzę na ten temat ?