Autor Wątek: zimny silnik po odpaleniu nierówna praca 1,6 crdi 110  (Przeczytany 3432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline outro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
zimny silnik po odpaleniu nierówna praca 1,6 crdi 110
« dnia: 18 Maj 2018, 12:55:31 »
Cześć

Dzisiaj nie miło zaskoczyła mnie moja i30 przenieg 180 000 km po odpaleniu strasznie nierówno pracował tak jak by się dławił po czym zgasł, ponowna próba odpalenia pracował tak samo, po trzecim podejsciu wskoczył na normalne obroty nic się nie zaswieciło na desce, błędów brak.
wstępnie mówiłem się na sprawdzenie wtrysków, ale może ktoś już miał taką przypadłość i podpowie coś.



Z góry dzięki

Offline Termos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
zimny silnik po odpaleniu nierówna praca 1,6 crdi 110
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2018, 19:52:50 »
Cześć

Mam takiego samego hultaja, przebieg 164 k. Jak odpalam auto po zimnej nocy albo po kilku dniach mam podobne objawy z tym, że mi silnik nie gaśnie. Przez kilka sekund (2-5) chodzi nierówno po czym praca silnika się uspokaja i przez chwilę ma wyższe obroty niż zwykle (pewnie chodzi na ssaniu).

Zimą przy temperaturach poniżej -10 auto nie chciało mi odpalić i winę za to przypisałem przepalonym świecom żarowym. Będę je wymieniał przed jesienią więc dopiero wtedy ustalę czy moje podejrzenia co do tej nierównej pracy silnika są właściwe.

Daj znać czy udało Ci się zdiagnozować problem.

Offline outro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
zimny silnik po odpaleniu nierówna praca 1,6 crdi 110
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2018, 19:59:21 »
ma pewno masz przepalone świece u mnie były dwie padnięte :( teraz założone bosch :) zobaczymy jak długo pociągną

Offline Dawid712165

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: zimny silnik po odpaleniu nierówna praca 1,6 crdi 110
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2020, 15:12:27 »
Dokladnie tak jak Panowie mowicie u mnie tez byly swiece padniete.