Autor Wątek: [i20 PB] przekaźnik wyłączający światła po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki  (Przeczytany 1209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mamamija

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Witam
Od 1,5-2,5 roku mam problem z wyłączaniem oświetlenia samochodu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki: czasem światła pozycyjne pozostają zapalone a powinny automatycznie zgasnąć. Zazwyczaj pomaga silne trzaśniecie drzwiami - światła gasną (lub nie...). Usterka występuje losowo: raz się oświetlenie wyłączy a raz nie. Zawsze można wyłączyć światła wyłącznikiem przy kierownicy. Wygląda mi to na sklejający się przekaźnik od oświetlenia (puszcza po wstrząsie wywołanym trzaśnięciem drzwi). Gdzie szukać tego przekaźnika i jaki to ewentualnie typ? Przejrzałem opis przekaźników z puszki pod kierownicą i skrzynki z przedziału silnika ale niczego odpowiedniego nie znalazłem.
Może ktoś pomóc?

I20 z 2009r (1,2 Pb)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Odp: przekaźnik wyłączający światła po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2020, 18:07:45 »
https://hyundai.afora.ru/eur/i20/ieurppb08/year:2009/el/ daje Ci to coś? włącz se tłumacz, myślę, że coś znajdziesz,

Offline Black500

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: przekaźnik wyłączający światła po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2020, 09:28:48 »
Witam
Od 1,5-2,5 roku mam problem z wyłączaniem oświetlenia samochodu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki: czasem światła pozycyjne pozostają zapalone a powinny automatycznie zgasnąć. Zazwyczaj pomaga silne trzaśniecie drzwiami - światła gasną (lub nie...). Usterka występuje losowo: raz się oświetlenie wyłączy a raz nie. Zawsze można wyłączyć światła wyłącznikiem przy kierownicy. Wygląda mi to na sklejający się przekaźnik od oświetlenia (puszcza po wstrząsie wywołanym trzaśnięciem drzwi). Gdzie szukać tego przekaźnika i jaki to ewentualnie typ? Przejrzałem opis przekaźników z puszki pod kierownicą i skrzynki z przedziału silnika ale niczego odpowiedniego nie znalazłem.
Może ktoś pomóc?

I20 z 2009r (1,2 Pb)

Cześć, udało Ci się znaleźć rozwiązanie?

Offline mamamija

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: przekaźnik wyłączający światła po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2021, 14:23:40 »
Witam
Nie znalazłem rozwiązania - te ruskie schematy niczego sensownego mnie nie nauczyły. Usterka ostatnio wystąpiła kilka razy latem, teraz zimą był spokój. Niestety, to bardzo zwodnicze, bo dwa razy przegapiłem taką sytuację i rozładowałem akumulator prawie do zera. Zwłaszcza latem gdy jest bardzo jasno łatwo to przeoczyć.
Nasłuchiwałem skąd dochodzi cyknięcie przekaźnika przy wyłączaniu się świateł i wyszło mi, że dochodzi z okolic kolumny kierownicy. Nie wiem jednak czy to skrzynka bezpiecznikowa koło kierownicy czy sama kolumna kierownicza. Ponieważ dawno, jeszcze na gwarancji, kolumna była wymieniana (coś tam klekotało wewnątrz przy jeździe na wybojach) może to konsekwencja tamtej naprawy? Nie wiem gdzie jest immobilizer reagujący na pojawienie się kluczyka w stacyjce. Światła wyłączają się chwilę po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - gdy są zamknięte drzwi kierowcy. Gdy drzwi są otwarte - wyjęcie kluczyka nie wyłącza świateł, tylko zamknięcie drzwi je wyłącza.
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać źródła problemu?
Pozdrawiam

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Odp: przekaźnik wyłączający światła po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2021, 15:21:48 »

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: przekaźnik wyłączający światła po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2021, 20:49:27 »
mamamija jak chcesz to podeślij mi numer VIN to poszukam dla Ciebie schematów w wersji angielskiej.