Autor Wątek: [i30 PDE] Nieszczelność w układzie klimatyzacji  (Przeczytany 879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[i30 PDE] Nieszczelność w układzie klimatyzacji
« dnia: 30 Wrzesień 2020, 22:21:03 »
Witam wszystkich,

nie widziałem jeszcze takiego wątku, dlatego postanowiłem założyć, może  komuś się przyda.
Otóż jakiś czas temu (po przeglądzie po 2 latach), gdy zajrzałem pod maskę zauważyłem tłustą plamę jak na załączonym zdjęciu. Na początku myślałem, że przy przeglądzie sprawdzali układ klimatyzacji i przy podłączaniu maszyny coś im "pociekło". Po jakimś czasie nie dawało mi to spokoju i zainteresowałem się tym bliżej. Okazało się, że przy dolnej rurce  przy zaworze rozprężnym jest zapocenie i wydobywa się oleista i właściwie bezbarwna substancja. Zadzwoniłem do ASO i przedstawiłem moje spostrzeżenia to mnie zapytali, czy klima chodzi. Zdecydowanie działała prawidłowo, bo były to jedne z cieplejszych dni tego lata i zauważyłbym, gdyby było inaczej. Próbowali mnie zbyć, że to pewnie jakieś zabrudzenie z zewnątrz. Dlatego obserwowalnym to dalej i gdy stwierdziłem, że olej nadal się wydostaje z układu umówiłem się do ASO na zdiagnozowanie problemu. Po podłączeniu maszyny do obsługi klimatyzacji stwierdzili, że jest to jednak nieszczelność na oringach, i że co ciekawe ubyło tylko 40g czynnika. Oringi zostały wymienione, a czynnik uzupełniony w ramach gwarancji i póki co jest ok, ale jeszcze będę to obserwował. Natomiast zdziwiło mnie, że pomimo nieszczelności w układzie, czynnika ubyło tylko 40g szczególnie, że z nieszczelnością jeździłem kilka miesięcy. Dlatego jakby ktoś  zaobserwował u siebie takie zapocenie to polecam wizytę, a ASO.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2020, 22:24:18 przez mic83 »

Offline msiak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: [i30 PDE] Nieszczelność w układzie klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2020, 14:10:19 »
Dzięki. Sprawdzę w u ojca w samochodzie.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: [i30 PDE] Nieszczelność w układzie klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik 2020, 18:04:21 »
Mógłbyś jeszcze napisać gdzie dokładnie znajduje się miejsce ze zdjęcia? Przypuszczam, że w zależności od silnika to może różnie wyglądać.

No i przy jakim przebiegu wystąpiła usterka.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Odp: [i30 PDE] Nieszczelność w układzie klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2020, 21:18:48 »
gdzie dokładnie znajduje się miejsce ze zdjęcia? [...] No i przy jakim przebiegu wystąpiła usterka.

Element pokazany na zdjęciu znajduje się na grodzi po stronie komory silnika. U mnie problem ujawnił się przy przebiegu ok 25tyś km.