Autor Wątek: Korozja  (Przeczytany 1142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Korozja
« dnia: 29 Wrzesień 2021, 07:39:17 »
Zastanawiam sie czy w waszych ix'ach zadomowila sie ruda przyjaciolka. Parchy na masce to jej ulubione miejsce, typowa niedorobka na zagieciu blach, woda stoi od 1ego wyjazdu z salonu. Ktos z was odkryl inne ciekawe miejsca gniazdowania korozji, strach zdejmowac oslony progow ;)))

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Korozja
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2021, 11:59:39 »
To jest słynna blacha którą reklamują, że sami produkują. U mnie w getziebłotnik uszkodzony po tygodniu miał nalot rdzawy mimo ocynku. Podobny ale od Citroena c2 stał ponad pół roku i zero rdzy a sam ocynk solidny. Jeśli rdzewieje maska to już poziom mazdy.

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Korozja
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2021, 14:00:26 »
Mój 11 latek nigdzie nie ma rdzy, oryginalny lakier. Tylko to może trochę mojej w tym zasługi :) Ja każdy swój samochód po zakupie pełna profeska - konserwacja podwozia i wszystkie profile zamknięte, robię to sam więc się przykładam. Potem z tydzień śmierdzi. Spraktykowane już na kilku samochodach. Kiedyś spotkałem swój samochód po 10 latach od sprzedaży, to był już pełnoletni :) i nadal nieźle się trzymał.

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Korozja
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2021, 11:59:56 »
Witam . W moim ix 35 z 2010 r zauważyłem w tylnych drzwiach na górze pod uszczelką małe bąble i w miarę szybko zaeregowałem . Ale  też przy okazji obejrzałem spód samochodu i muszę powiedzieć , że ruda zaczęła szaleć .Nic innego mi nie pozostało jak na podnośnik i działać , łącznie z profilami .