Autor Wątek: Zanikający zasięg radia .  (Przeczytany 1258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin160676

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Zanikający zasięg radia .
« dnia: 27 Wrzesień 2020, 20:45:25 »
Witam . Jak poradziliście sobie z problemem zanikających fal w naszych ix . Czy wystarczy wymiana anteny z podstawa? Znalazłem w sprzedaży moduł wzmacniacza anteny do ix 35. Czy jego tez trzeba wymienić . Jeżeli tak to gdzie on się znajduje w naszych hultajach ? Być może jest jeszcze jakiś inny sposób na poradzenie sobie z problemem . Jeżeli tak to czekam na podpowiedzi . Z góry dziękuje za wszystkie sugestie i odpowiedzi .

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Zanikający zasięg radia .
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2020, 06:45:51 »
Kiedys juz na podobny wqtek odpowiadalem, przerobilem nowa podstawe anteny, wzmacniacze, i dodatkowa antene. Efekt praktycznie bez zmian. Wystarczylo wyjechac za miasto i stacje gubil bez przerwy. Odstawilem auto do specjalistow w Poznaniu i po 6h do samego konca uzytkowania auta cieszylem sie stabilnym radiem. Koszt jesli dobrze pamietam wyniosl miedzy100 a 150zl. Prawdopodobnie cos z masa sie dzieje bo nic nie wymieniali tylko poprawili fabryke.

Offline Robix35

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Zanikający zasięg radia .
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2021, 09:49:23 »
Ja podmieniłem radio fabryczne made in Korea (C63N) na made in Slovakia (M63N) i jak na razie odbiór stacji radiowych znaczenie się poprawił. Przy antenie nic "nie grzebałem".

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Zanikający zasięg radia .
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2021, 19:53:09 »
W swoim zmieniłem sam bat anteny na dłuższy i jest poprawa i to znaczna .