Autor Wątek: Problem z automatem, przepustnica??  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartololo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Problem z automatem, przepustnica??
« dnia: 05 Grudzień 2021, 20:44:56 »
Witam. Od roku jestem właścicielem I40. Nie ma zbyt dużego doświadczenia z mechaniką samochodową, ale widzę że nawet mechanicy często rozkładają ręce. Mam problem z paroma rzeczami i nie wiem gdzie szukać problemu. Mianowicie.
1.Podczas postoju czy to na światłach gdzie samochód ma te ok 800 obrotów dochodzi często do wzmożonej wibracji całego samochodu. Podkreslam nie jest to stała rzecz raz mocniej raz słabiej, lecz zauważalnie większa wibracja niż w innych samochodach.
2. Przy wyłączaniu auta również mocno trzęsie całą budą. Lecz gdy dodam trochę gazu przy gaszeniu samochodu auto gasi się bardzo płynnie i łagodnie.
3. Kolejna sprawa to spadanie obrotów do jalowych po odpuszczeniu gazu. Niekiedy utrzymują się na swoim miejscu lecz nie zawsze. Zdarza się odpuszczę gaz mam 1800 obrotów, lecz gdy minimalnie dotknę hamulca od razu spadają. Niema znaczenia który bieg. Raz się utrzymują, a raz spadają do jalowych.
4. Inna sprawa to : gdy obroty już spadną do jalowych po odpuszczeniu gazu i gdy wcisnę spowortem lekko gaz robi się coś takiego że obroty wracają do tego miejsca w którym były zanim puściłem gaz, lecz po sekundzie spadną o ok. 250 obrotów. Dzieje się tak również wtedy kiedy skrzynia zredukuje bieg na niższy. Przy zrzucaniu biegu z 6 na 5 zdarza się rzadko że wrzuca ten bieg tak jakby na 2 razy.

Zaznaczam że te objawy nie są stałe. Pojawiają się raz częściej, raz rzadziej. Pozdrawiam

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Problem z automatem, przepustnica??
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2021, 11:06:21 »
Przepustnica w dieslu służy tylko do gaszenia auta.
Trzepanie budą to wina poduszek- generalnie ten typ tak ma, możesz wymienić wszystkie poduszki ale nie gwarantuje to że będzie lepiej a koszt wysoki. Wchodzą w grę tylko poduszki oryginalne.
Co do spadku obrotów przy dochamowaniu, jeździe pod górkę to kwestia lock-up w skrzyni sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji.

Offline Peeter-n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Problem z automatem, przepustnica??
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2022, 17:29:19 »
Czy poradziłeś sobie z problemem?

Pozdrawiam

Offline Dan0n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Problem z automatem, przepustnica??
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2022, 09:14:57 »
Mam ten sam przypadek jeśli chodzi o spadek do obrotów jałowych przy odpuszczaniu gazu. Czy to normalne w tym automacie? Mój znajomy ma bliźniaczego i40 i skrzynia działa w ten sam sposób