Autor Wątek: Jakie macie wady fabryczne  (Przeczytany 3888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Jakie macie wady fabryczne
« dnia: 25 Wrzesień 2020, 07:30:46 »
Witam forumowiczow.
Napiszcie prosze jakie macie fabryczne wady w swoich i30.
Wiele ich wystepuje i wiem, ze kazde jakies innej marki samochody tez je posiadaja ale to co sie dzieje z i30 do troche nie do przyjecia.
W moim np Dziwny dzwiek, piszczenie sprzegla przy ruszaniu, stukajacy pedal i od nie dawna slysze stuki w jak by szyba byla nieprzyklejona przednia.
Masakra dwu letni samochod 30 tys przebiegu. Ciekawy jestem co jeszcze,
Pozdrawiam

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2020, 17:44:19 »
Ja bym bardziej patrzył jeszcze na tą super blachę jakości pokroju mazdy. Póki nowy trzeba zabezpieczać wszystko pod spodem i profile szczególnie.
Widziałem jak wyglądają sanki mojego getza 2005 a jak skody octavii ok 2000r pewnie z 2 razy większym przebiegiem to nóż się otwiera w kieszeni.  Blacha to patologia bo inne rzeczy jak sprzęgło można wymienić a z rudą gorzej.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2020, 17:46:42 przez robaszek127 »

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2020, 18:34:50 »
No blacha w tym samochodzie to porażka ale to chyba problem nowych samochodów. Kolega w nowym Audi pomimo położonej ceramiki też ma odpryski. Mam i30 z 2018 roku,  robić w takim samochodzie jakąś konserwację podwozia? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? A może macie jakieś inne rady co warto zabezpieczyć?  Ja póki co to kładę na auto porządną politurę  co 4 miesiące.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2020, 22:13:04 »
pomimo położonej ceramiki też ma odpryski
Ceramika absolutnie nie chroni przed odpryskami! Ona ledwo chroni przed delikatnymi zarysowaniami, np. od trawy, liści czy drobnych, delikatnych gałązek, a także ledwo chroni od tzw. lovemarks, czyli drobnymi rysami po dotykaniu lakieru gołą ręką, przejechaniu zakurzonego lakieru niewłaściwą ściereczką, zakładaniu pokrowców na samochód itp.

Z reguły nie odpowiadam na tematy pisane tak niechlujnym i pełnym błędów językiem jak te zakładane przez Tomeck81, ale ta przednia szyba chyba też mi się trafiła trzeszcząca. Przypuszczam, że obciera o nią jakiś plastik i stąd ten dźwięk. Słychać to zwłaszcza gdy autko się skręca np. najeżdżając jednym kołem na wysoki podjazd.

Poza tym mam dwie wady lakiernicze - zaciek na słupku C przy dachu, a także coś jakby odprysk w progu, choć jest w kolorze auta.

A, no i obijające się kable za schowkiem - zgłaszałem w ASO, oczywiście "poprawili" tak, że nie ma żadnej różnicy. Pewnie nawet tam nie zajrzeli.

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień 2020, 01:40:15 »
Przepraszam Pana tomilipin, jezeli moj nieuchylny pelen bledow post Pana zirytowal. Dla wytlumaczenia posiadam laptopa werjsa UK. A dwuletli, ze nie uzylem spacji? poza tym to nie na ocene w szkole.
I tak Pan sie wyzalil co boli w samochodzie.
na Panskie bolaczki posiadam odpowiedzi.
Szyba to ten typ tak ma.
Wady lakiernicze, normalka auto robione tania sila robocza
Odprysk w progu koloru auta, to jest zabezpieczenie typu baranek i pewnie klucha :)
Obijajace sie kable za schowkiem? Sprawdz czy masz okulary lub cos w schowku ale na okulary w podsufitce.



 Ja jeszcze mam zle polozona aplikacje na slupku dzwi, sa smarszczenia.

Pozdrawiam

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2020, 01:46:01 »
No blacha w tym samochodzie to porażka ale to chyba problem nowych samochodów. Kolega w nowym Audi pomimo położonej ceramiki też ma odpryski. Mam i30 z 2018 roku,  robić w takim samochodzie jakąś konserwację podwozia? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie? A może macie jakieś inne rady co warto zabezpieczyć?  Ja póki co to kładę na auto porządną politurę  co 4 miesiące.
Poponowal bym gruntowne zabezpieczenie, koszt ok 1500 zl

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2020, 09:20:30 »
Dla wytlumaczenia posiadam laptopa werjsa UK.
No to pozdrawiam serdecznie, bo ja też posiadam laptopa wersja UK, ale piszę normalnie. Nie chcę się sprzeczać w tym temacie, poziom pisowni świadczy tylko o tobie.

Dzięki za wyjaśnienie z tym barankiem - chyba masz rację. Po prostu w jednym miejscu brakuje tej barankowej powłoki, jakby była odpryśnięta, a potem całość została pomalowana w kolorze nadwozia. Da się z tym żyć.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień 2020, 10:03:35 »
Poponowal bym gruntowne zabezpieczenie, koszt ok 1500 zl
Coś więcej możesz napisać? Co, czym i gdzie takie coś zrobić? I najważniejsze co na to ASO? Chodzi mi o gwarancję.

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień 2020, 10:06:58 »
No to pozdrawiam serdecznie, bo ja też posiadam laptopa wersja UK, ale piszę normalnie. Nie chcę się sprzeczać w tym temacie, poziom pisowni świadczy tylko o tobie.

Dzięki za wyjaśnienie z tym barankiem - chyba masz rację. Po prostu w jednym miejscu brakuje tej barankowej powłoki, jakby była odpryśnięta, a potem całość została pomalowana w kolorze nadwozia. Da się z tym żyć.
No to fajnie ze masz laptopa wersja UK, jednak tu nie opisujemy bledow i sposobu pisania. Wazne, ze jest czytelne.
Ty jakos doczytales, wiec prosze nie musisz mnie tu lapac za pisownie.
 

Offline MarianH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:47:46 »
Cześć.
Mam Hyundai i30iii koniec 2017. Po zdjęciu plastikowych osłon nadkoli z przodu i szmacianych z tyłu, trochę się zdziwiłem. Wszyscy producenci bardzo starają się, żeby samochody były jak najbardziej ekologiczne (tzn. jak najkrócej używane i jak najszybciej złomowane  >:( ). Ale żeby pod osłonami było zero zabezpieczenia to już przesada. Przecież tam błoto z solą jest cały czas wilgotne i przez cały rok. Uważam, że warto w miarę nowym samochodzie pomalować nadkola od wewnątrz, jak nie ma rdzy to szybko to idzie zrobić. U mnie z tyłu w jednym nadkolu mała rdza wyszła w 2 letnim samochodzie :shock: .... Niestety  jest teraz tak w większości aut, a jak się ładnie zabezpieczy epoksydem, potem farbą poliuretanową i dodatkowo np. Boll do profili wewnętrznych, to będzie Ok na wiele lat. 10 lat temu zrobiłem tak w poprzednim aucie i przy sprzedaży auta wogóle nie miałem problemu, bo stan blachy b. dobry. Ja samochód latem postawiłem na drewnianych kołkach, zdjąłem koła i osłony. Dokładnie umyłem, potem wyczyściłem rozpuszczalnikiem i na to farba epoksydowa, po wyschnięciu farba nawierzchniowa (u mnie poliuretanowa). Całość ok 160 zł. Nie mam gwarancji, ponieważ auto kupiłem za granicą, ale jak ktoś ma gwarancję to w Hyundai są świetne otwory do profili zamkniętych, warto to wykorzystać.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2020, 12:49:50 przez MarianH »

Offline Krzysiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Październik 2020, 21:27:32 »
W moim 2017,przy przebiegu 62tys. zimering w skrzyni biegów, zalało mi sprzęgło olejem. Wymiana zimeringów i sprzęgła (nie chcieli na gwarancji wymienić) ,ostatnio pedał sprzęgła skrzypi.

Offline Michu90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Październik 2020, 10:44:59 »
U mnie przy przebiegu 22 tys wymiana kierownicy na nowa ponieważ skora zaczęła pękać. Rocznik 2019 ;)

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Luty 2022, 09:23:52 »
W moim przypadku po roku czasu i przy przebiegu 10 tys dziwne odgłosy z tyłu przy kanapie (poprawiono jakieś plastiki) już ok. Następnie przy 15 tys pościł uszczelniacz i zachlapać olej tarcze sprzęgła (wymiana gwarancyjna uszczelniacza i tarczy). 19 tys dziwny odgłos bzyczenia (nie zawsze wystapuje) z kolumny kierowniczej.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty 2022, 22:25:51 »
Im więcej czytam fora, tym mniej mi się chce nowszego auta. Bo kolorowe diodki i ekraniki mi, niestety, nie imponują.

Offline Mariusz90r

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Marzec 2022, 15:33:43 »
U mnie póki co jedyny problem to jak jest zimno przy zamykaniu zamka centralnego w drzwiach kierowcy słychać ciche skrzypienie mechanizmu. Jak na to co się dzieje na forach rzekomo solidnych marek raczej nie mamy co narzekać  ;)