Autor Wątek: USTAWIENIA AUDIO  (Przeczytany 891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
USTAWIENIA AUDIO
« dnia: 11 Wrzesień 2020, 08:40:10 »
Witam mam standardowe radio i mam taki problem bo mogę zmienić ustawienie głośników lewo i prawo a nie wiem jak zmienić przód tył ,głośniki z tyłu na pewno są ,może ktoś pomoże

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: USTAWIENIA AUDIO
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2020, 09:25:04 »
Tak, jak już wspomniałem w temacie o tempomacie, do regulacji przód/tył służy "Wycisz".

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: USTAWIENIA AUDIO
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2020, 16:19:44 »
Dzięki , sprawdziłem i pomogło, nie brałem tej opcji wycisz bo myślałem że chodzi o wyciszenie

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: USTAWIENIA AUDIO
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2020, 13:10:08 »
Kolego Łukasz a czy zmieniałem u siebie radio ,bo tak myślę nad zmianą na takie z nawigacją firmowe 96560-A6010 i ciekawe czy będzie pasowało i czy to radio ma wbudowany GPS czy trzeba dodatkowa antene

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: USTAWIENIA AUDIO
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień 2020, 23:09:20 »
Prawdę mówiąc pojęcia nie mam, jeśli chodzi o fabryczne radio z nawigacją. W zasadzie to nie interesowałem się, bo wiele opinii na forum wydaje się być niepochlebnych o firmowej nawigacji - a to, że mapy nieaktualne, a to że problem z ich aktualizacją, bo trzeba za to sporo płacić w ASO, a jak nie to kombinować. Dodatkowo nie możesz korzystać z takich udogodnień, jak wyznaczanie trasy na podstawie natężenia ruchu czy Yanosika.
Ja bym się jednak zastanowił nad czymś z Androidem, a najlepiej czymś markowym z obsługą AndroidAuto i Apple CarPlay. Mam bardzo dobre doświadczenia z Kenwoodem - świetnie grają i oferują niezłą jakość. Ja zdecydowałem się na Chińczyka z Androidem, ogólnie jestem bardzo zadowolony, choć okazjonalnie wkurza przymulaniem i niestabilnością.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: USTAWIENIA AUDIO
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2020, 08:26:29 »
A jak ze sterowaniem z radia ,działa wszystko jak w oryginalnym ? myślałem o radiu dedykowanym z navidirect ale nie wiem jak z dźwiękiem, muszę poszukać coś dobrego żeby nie wydać kasy na darmo i nie wtopić jak będzie lipa z dźwiękiem, a czy wysłał Ci może Tomasz stronę że schematami

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: USTAWIENIA AUDIO
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień 2020, 15:55:37 »
W przypadku tego mojego dedykowanego Androida sterowanie radiem z kierownicy działa bez problemu. Ba, nawet daje większe możliwości dostosowania do własnych potrzeb. Trzeba tylko po podłączeniu radia, przekręceniu kluczyka i uruchomieniu radia wejść do aplikacji, gdzie ustawia się działanie poszczególnych przycisków (apka ma ikonę z kierownicą, nie pamiętam nazwy). Oczywiście można to później zmieniać.
W przypadku każdego przycisku można ustawić akcję wyzwalaną po krótkim i długim naciśnięciu. Np. ja pod przyciskiem zmiany źródła ustawiłem zmianę źródła (krótkie naciśnięcie) i powrót do ekranu głównego radia (długie naciśnięcie).
Nie wiem, jak to wygląda w przypadku niededykowanych radioodbiorników, ale chyba też mają coś na wzór androidowej aplikacji (widziałem coś takiego w uniwersalnym radiu Blaupunkt New York).
Hyundai i30, przynajmniej mój (a wydaje mi się, że każdy 2. generacji), ma sterowanie metodą oporową (starszą technologicznie), co nie wymaga użycia dodatkowych modułów "tłumaczących" sygnały między kierownicą (CAN) a radiem. To dużo ułatwia. Na pewno jednak trzeba będzie kupić przejściówkę między kostką Hyundaiowską a kostką radia (ISO).

W sprawie schematów wysłałem Ci prywatną wiadomość.