Autor Wątek: Hyundai świętuje podwójne zwycięstwo w Rajdzie Estonii  (Przeczytany 880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 672
Hyundai świętuje podwójne zwycięstwo w Rajdzie Estonii
« dnia: 07 Wrzesień 2020, 20:52:52 »

  • Ott Tänak zwyciężył w debiutującym w kalendarzu WRC Rajdzie Estonii
  • Craig Breen zajął drugie miejsce, dzięki czemu załogi Hyundai Motorsport zdobyły dublet w pierwszym rajdzie po wznowieniu sezonu WRC
  • Team Hyundai Poland Racing Jari Huttunen i Mikko Lukka zajęli drugą lokatę w swojej kategorii i umocnili pozycję liderów klasyfikacji WRC3

Dzięki podwójnemu zwycięstwu na wznowionych Rajdowych Mistrzostwach Świata Hyundai Motorsport osiągnął w ten weekend wymarzony wynik w Estonii. Udany występ zaliczyła także załoga Hyundai Poland Racing w Hyundaiu i20 R5, startująca w klasyfikacji WRC3.

Mistrzowski występ Ott Tänaka i Martina Järveoja to pierwsze zwycięstwo Estończyków w barwach Hyundai Motorsport. Załoga zakończyła rajd 22,2 sekundy przed kolegami z zespołu Craigiem Brenem i Paulem Nagle. Ott wysunął się na prowadzenie na trzecim odcinku i do końca rajdu nie oddał prowadzenia. Wynik ten był trzecim z rzędu miejscem na podium Tänaka w tym sezonie, który zajął drugie miejsce w Szwecji i Meksyku.

Ott Tänak i Martin Järveoja świętują wygraną

Drugie miejsce załogi w składzie Hyundai Motorsport Craig Breen i pilot Paul Nagle to ich dotychczas najlepszy wynik w WRC i pierwsze podium za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC.

Od lewej: Paul Nagle, Craig Breen, Martin Järveoj i Ott Tänak

Miniony weekend był za to pechowy dla Thierry’ego Neuville’a i Nicolasa Gilsoula, którzy podczas wypadku na siódmym oesie urwali koło. Przed feralnym zdarzeniem utrzymywali dobre tempo i byli najszybsi na 6. etapie rozgrywanego na szutrach rajdu Estonii. Dzięki staraniom mechaników załoga powróciła do zmagań i stawiła się na wszystkich kolejnym etapach, aby walczyć o punkty na odcinku Power Stage, z którego musiała się niestety wycofać z uwagi na komplikacje.

Thierry Neuville na trasie Rajdu Estonii

Wszystkie załogi Hyundai Motorsport wygrały przynajmniej na jednym z rajdowych odcinków. Hyundai i20 Coupe WRC był najszybszy na sześciu oesach, poza Neuvillem, dwa razy jako pierwszy na mecie meldował się Breen, a trzykrotnie z najlepszym czasem finiszował zwycięzca rajdu Ott Tänak. Po wygranej w Estonii Tänak awansuje na trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców i traci tylko 13 punktów do lidera.

Hyundai i20 Coupe WRC prowadzony przez Craiga Breena

Dla zespołu Hyundaia sukces w Estonii oznaczał 16. triumf i czwarty dublet w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Drużyna Hyundai Motorsport również poprawiła swój dorobek punktowy i już tylko pięć punktów dzieli ją od szczytu tabeli.

Po raz kolejny na rajdowe oesy team Hyundai Motorsport wyruszy już za dwa tygodnie w Rajdzie Turcji rozgrywanym w dniach 18-20 września.

Rajd Estonii będą dobrze pamiętać reprezentująca Hyundai Poland Racing załoga w składzie Jari Huttunen i Mikko Lukka. Fińska załoga Hyundaia i20 R5 zajęła 2. miejsce w swojej kategorii i zajęła 11. lokatę w klasyfikacji generalnej Rajdu Estonii. Świetny wynik udało się uzyskać pomimo przebicia opony na jednym z oesów. Po wygranej w rajdzie Szwecji, Huttunen i Lukka ponownie stanęli na podium. Dzięki świetnemu występowi Jari powiększył swój dorobek punktowy i utrzymał się na pozycji lidera w klasyfikacji kierowców WRC3.

Jari Huttunen i Mikko Lukka na drodze po podium

Jari Huttunen i Mikko Lukka reprezentujący zespół Hyundai Poland Racing już w nadchodzący weekend 11-12 września wystartują w Rajdzie Śląska. Po zwycięskim występie w Rajdzie Rzeszowskim załoga będzie bronić pozycji lidera klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020.

Hyundai i20 R5 podczas rajdu na estońskich szutrach

Źródło: www.hyundai.pl